Eva Mikulová Komunálne voľby

FOTO: Polaček, Petruško, Novotný aj Bašistová už odvolili. Čas do ukončenia volieb strávia so svojimi najbližšími

Štyria najrelevantnejší kandidáti na primátora Košíc podľa prieskumov verejnej mienky, využili svoje volebné právo ešte dopoludnia. Prvý odvolil Polaček, posledná zo štvorice volila Bašistová.

Ilustračný obrázok k článku FOTO: Polaček, Petruško, Novotný aj Bašistová už odvolili. Čas do ukončenia volieb strávia so svojimi najbližšími
18
Galéria

V Košiciach sa o post primátora mesta uchádza 9 kandidátov. Najväčšie šance na víťazstvo podľa prieskumov verejnej mienky a aj podľa tipovacích kancelárií majú štyria z nich. Jaroslav Polaček (nezávislý s podporou SaS, KDH, SMK, Nova, OKS, Progresívne Slovensko, Spolu), Martin Petruško (Smer, SNS, Strana zelených) , Alena Bašistová (nezávislá) a Viliam Novotný (Šanca).

Všetci štyria odvolili už dopoludnia. Ako prvý volil Jaroslav Polaček už pred 8,00 hodinou ráno. Očakáva tesné výsledky i keď verí v svoje víťazstvo. Volebný deň strávi so svojími blízkymi. Víťazstvo čakávajú i ďalší traja kandidáti.

Ako druhý volil Martin Petruško o 8,30 hodine. Do volebnej miestnosti prišiel voliť spolu so svojimi rodičmi. Počas dňa bude relaxovať v prírode. Vyzval všetkých Košičanov, aby prišli voliť.

Viliam Novotný v sprievode svojej manželky a detí volil o 10,30 hodine. I on očakáva tesné výsledky volieb. Čas do vyhlásenia výsledkov bude tráviť s rodinou a blízkymi spolupracovníkmi.

Do prírody po odvolení sa chystala aj Alena Bašistová, ktorá volila o 11,00 hodine. Sprevádzali ju štyria podporovatelia, ktorí sa vzdali svojej kandidatúry v jej prospech. (Richard Havrilla, Ján Dečo, Milan Lešňák a Miroslav Špak)

Fotky všetkých kandidátov, ako volili, nájdete v našej fotogalérií.

Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie