Lukáš Zavacký Rôzne

Posledné šance na letné kúpanie: 5 obľúbených lokalít Košičanov v Maďarsku

Sú neďaleko a za prijateľné ceny. Košičania sa veľmi radi chodia kúpať do lokalít u našich južných susedov. Keďže leto bude onedlho končiť, naskytajú sa posledné šance navštíviť ich.

Ilustračný obrázok k článku Posledné šance na letné kúpanie: 5 obľúbených lokalít Košičanov v Maďarsku
Zdroj: TASR

Sárospatak (cca 70 km od Košíc)

Neďaleko hraníc so Slovenskom je mesto Sárospatak, v ktorom sa nachádza vychýrené, no skromnejšie kúpalisko. Bazény dokonca s liečivými účinkami, 40 metrov vysoký tobogán, dve fontány, množstvo bufetov. Väčšina ľudí je od nás či z Poľska.

„Určite odporúčam. Neverím tomu, že by niekto oľutoval, že tu bol,“ uznala 25-ročná Lenka.

Nyíregyháza (cca 125 km od Košíc)

Aquapark v destinácii Nyíregyháza je ďalšou možnosťou na strávenie voľných chvíľ pri vode. Nájdete tu vonkajšiu i zastrešenú časť. Na oboch miestach je množstvo možností na šmýkanie sa, čo ocenia najmä deti. Pre starších aj bazény na medicínske účely. Príjemnú atmosféru dotvára zeleň. Hneď vedľa je obrovská zoologická záhrada.

„Veľmi dobrá šanca pre Košičanov, keďže netreba ďaleko cestovať. A majú ceny, za ktoré sa to oplatí,“ vyjadrila sa 23-ročná Simona.

Tiszaújváros (cca 140 km od Košíc)

Na rozdiel od ostatných lokalít v Maďarsku sa na termálnom kúpalisku v Tiszaújvárosi dohovoríte aj po slovensky. Náš rodný jazyk dokonca počuť aj z rozhlasu. Disponuje všetkým potrebným, teda umelými nádržami na kúpanie či tobogánmi. Ale napríklad aj infra a bio saunou s lúčovou terapiou, elektroliečbou alebo magnetoliečbou.

„Je to tam milé. Aj keď nie nejaké obrovské. Dobrých ľudí sa však všade veľa zmestí. Najmä pri vlnách, tam je hlava na hlave,“ zmienila sa 23-ročná Alex.

Hajdúszoboszló (cca 200 km od Košíc)

Najväčší aquapark v Strednej Európe je v Hajdúszoboszló. Ponúka zážitkové, rodinné či detské bazény, no i wellness či fitness služby, no veľa iného. Cez noc si možno užiť zábavu v centre mesta, keďže ide skôr o dovolenkové miesto.

„Vo vnútri bola super simulácia na surfovanie. Dá sa tu poriadne vyšantiť,“ povedal 29-ročný Michal.

Miskolc (cca 90 km od Košíc)

Jedinečné termálne kúpalisko možno objaviť v mestskej časti Miskolca. Disponuje jazerom, termálnymi a jaskynnými kúpeľmi. Práve poslednú spomenutú časť možno využiť aj za zlého počasia. Určite každého očarí, keďže návštevník zažije vodný labyrint, vodopády a masážne sprchy priamo v útrobách skál.

„Neskutočný zážitok, niečo také som nikdy ešte nevidel. Cítite sa tam ako v prírode,“ uviedol 24-ročný Lukáš.

Môže vás zaujímať:

Foto: ilustračné

Ktoré kúpalisko či aquapark navštívite vy?

Miskolc 14.7%
Sárospatak 15.6%
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie