Správy

Pri Letisku Košice postavia nové logistické haly

Päť parciel vo výmere 75.000 metrov štvorcových odkúpil developer priemyselných priestorov Panattoni Europe od spoločnosti Penta Real Estate.

Ilustračný obrázok k článku Pri Letisku Košice postavia nové logistické haly
Zdroj: Letisko Košice

Priemyselný devoloper plánuje na pozemkoch postaviť logistické haly s celkovou plochou 36.000 m2. „Veľmi nás teší, že po otvorení pobočky sme dokázali veľmi rýchlo vstúpiť na slovenský trh a vďaka profesionálnemu prístupu spoločnosti Penta sa akvizíciu podarilo realizovať v rekordne krátkom čase,“ povedal generálny riaditeľ Panattoni Europe pre Českú republiku a Slovensko Pavel Sovička.

Nové pracovné príležitosti

„Keďže sa zameriavame najmä na rezidenčný a kancelársky segment, pozemky na okraji Košíc sme neplánovali využiť na náš development. Sme preto radi, že sme našli významného zahraničného investora, ktorý plánuje pozemky aktívne využiť a v lokalite tak vznikne nový podnikateľský park a pracovné príležitosti,“ uviedol Juraj Nevolník, výkonný riaditeľ v Penta Real Estate Slovensko.

Spoločnosť má v Košiciach viacero developerských projektov vrátane rezidenčného projektu Nová terasa či kancelárskeho parku BCT.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM