Eva Mikulová Rôzne

Príďte darovať krv do divadla. Je tu tradičná "Divadelná kvapka krvi"

V priestoroch Malej scény Štátneho divadla sa opäť bude konať akcia - Divadelná kvapka krvi. Spolu s hercami a pracovníkmi divadla, môžete darovať krv aj vy.

Ilustračný obrázok k článku Príďte darovať krv do divadla. Je tu tradičná "Divadelná kvapka krvi"
Zdroj: ŠD divadlo Košice

Svetový deň divadla, 27. marec, je v Štátnom divadle Košice už niekoľko rokov spojený s Divadelnou kvapkou krvi, ktorú divadlo organizuje v spolupráci s OZ Košické divadlo a košickým pracoviskom Národnej transfúznej služby SR.

Krv potečie aj umelcom

„Všetkým pravidelným darcom krvi, ale aj tým, ktorí sa k tomuto ušľachtilému kroku len odhodlávajú, ponúkame jedinečnú príležitosť darovať najvzácnejšiu tekutinu nie v sterilnom nemocničnom prostredí, ale na javisku Malej scény Štátneho divadla v spoločnosti umelcov aj zamestnancov divadla počas najväčšieho mobilného odberu krvi v Košiciach,“ informuje štátne divadlo.

„Uskutoční sa v stredu 27. marca od 8:00 do 12:00 na Malej scéne Štátneho divadla Košice. Pravidelných účastníkov z radov darcov prosíme, aby si svoj ďalší odber naplánovali na tento deň.“

Svetový deň divadla s kubánskym posolstvom

Svetový deň divadla si celý svet pripomína od roku 1961 na podnet Medzinárodného divadelného inštitútu (ITI). Pri tejto príležitosti je každoročne zverejnené Medzinárodné posolstvo, ktorého autorom je vždy známa divadelná osobnosť. V tomto roku je ňou kubánsky divadelník Carlos Celdrán.

Carlos Celdrán vyštudoval divadelné štúdiá na Instituto Superior de Arte v Havane. V roku 1996 v Havane založil vlastnú divadelnú skupinu – Argos Teatro. Jeho divadlo je známe inscenovaním európskych klasikov, súčasných latinskoamerických hier a autorských hier. V rokoch 1988 až 2018 vyhral Celdrán šestnásťkrát Cenu kubánskych divadelných kritikov za najlepšiu inscenáciu. Od roku 2016 je vedúcim magisterského štúdia divadelnej réžie na Instituto Superior de Arte v Havane.

Využite jedinečnú príležitosť darovať krv na netradičnom mieste v spoločnosti umelcov a zamestnancov Štátneho divadla Košice. Odmenou vám bude nielen dobrý pocit, ale aj divadelné darčeky.

Zdroj: ŠD divadlo Košice
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM