Rôzne

Primátor Jaroslav Polaček prijal v historickej radnici organizátorov MS v hokeji

Doterajší priebeh šampionátu hodnotí veľmi pozitívne riaditeľ turnaja za IIHF Frank Gonzalez. Organizátori, hokejisti aj fanúšikovia sa v meste cítia dobre.

Ilustračný obrázok k článku Primátor Jaroslav Polaček prijal v historickej radnici organizátorov MS v hokeji
3
Galéria
Zdroj: Mesto Košice

Primátor Košíc Jaroslav Polaček prijal v historickej radnici vo štvrtok na slávnostnej recepcii vrcholných predstaviteľov Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF), zástupcov organizačného výboru 2019 IIHF majstrovstiev sveta (MS) a tiež zástupcov účastníckych krajín košickej A skupiny šampionátu.

Poďakoval im za návštevu Košíc a vyjadril prianie, aby sa do metropoly východu ešte niekedy vrátili. Informovala riaditeľka komunikácie 2019 IIHF MS Michaela Grendelová.

Dobrá organizácia

„Som nadšený z pripravenosti, húževnatosti a entuziazmu hráčov jednotlivých tímov. Som rád, že sa pri organizovaní šampionátu nevyskytli žiadne vážne problémy a že všetko ide hladko,“ povedal Polaček. „Spätná väzba od účastníckych krajín i od fanúšikov je skvelá,“ dodal. Poďakoval sa za dobre zvládnutú organizáciu šampionátu zo strany Slovenského zväzu ľadového hokeja. Aj mesto Košice podľa neho vytvorilo skvelé podmienky na to, aby v meste vládla dobrá atmosféra. „Urobili sme všetko pre bezpečnosť, dopravu a tiež pre ďalšie veci, ktoré súvisia s tým, aby sa dobre cítili nielen Košičania, ale aj všetci, ktorí prišli do nášho mesta,“ hovorí primátor.

Doterajší priebeh šampionátu hodnotí veľmi pozitívne i riaditeľ turnaja za IIHF Frank Gonzalez. „Cítime sa na Slovensku a v Košiciach veľmi dobre, ďakujeme za vašu pohostinnosť,“ povedal Gonzalez.

Spoluprácu s mestom si pochvaľuje i organizačný výbor. „Spolupráca s mestom a ďalšími zainteresovanými stranami je na veľmi dobrej úrovni a verím, že jednotlivé tímy i hostia sa u nás cítia ako doma,“ povedala riaditeľka lokálneho organizačného výboru v Košiciach Aneta Büdi.

„Napriek viere v čo najlepší výsledok našich hokejistov želám všetkým tímom v ďalšom pokračovaní šampionátu veľa zdaru a fanúšikom veľa radosti,“ dodal Polaček.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM