Eva Mikulová Správy Samospráva

Primátor odvolal mimoriadnu situáciu po zosuvoch pôdy v dvoch mestských častiach

Od konca marca minulého roku trvala mimoriadnu situáciu v lokalite Včelárska paseka na území mestskej časti Vyšné Opátske a na Konopiskách v Košickej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku Primátor odvolal mimoriadnu situáciu po zosuvoch pôdy v dvoch mestských častiach
Zdroj: TASR

Dôvodom boli zosuvy pôdy, ktoré v oboch lokalitách spôsobovali aj podomletie a prepady cestných komunikácií. To sťažovalo prístup miestnych obyvateľov k svojim obydliam, ale výrazným spôsobom obmedzovalo aj prístup vozidlám záchranných zložiek.

Rozhodnutie o vyhlásenie mimoriadnej situácie padlo aj na základe súhlasných vyjadrení odborníkov z oblasti geológie a odborných útvarov magistrátu mesta Košice.

V oboch lokalitách sa následne vykonali záchranné práce, počas ktorých došlo k zamedzeniu šírenia a pôsobenia následkov mimoriadnej udalosti.

„Keďže všetky príkazy primátora mesta a úlohy z nich vyplývajúce boli v súvislosti s výkonom záchranných prác splnené, a nehrozí tak nebezpečenstvo ohrozenia života, zdravia osôb a veľkých škôd na majetku, rozhodol primátor Jaroslav Polaček na rokovaní Krízového štábu mesta Košice o odvolaní mimoriadnej situácie na území mesta. Budúcu stredu 15. júla je v oboch lokalitách naplánovaný od 9.00 hod. kontrolný deň,“ informoval hovorca primátora Vladimír Fabián.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM