Rektorka v Košiciach nominovaná na Slovenku roka: Komu sa ušlo tejto pocty?

Do nominácii prestížnej súťaže Slovenka roka sa dostala aj rektorka z košickej univerzity. Z nominácie zostala zaskočená.

Lenka Fedorová
Ilustračný obrázok k článku Rektorka v Košiciach nominovaná na Slovenku roka: Komu sa ušlo tejto pocty?
Zdroj: TASR

Rektorka UVLF v Košiciach prof. MVDr. Jana Mojžišová, PhD.,bola nominovaná na Slovenku roka v kategórii Veda a výskum čitateľskej ankety Slovenka roka. Informovala o tom PhDr. Natália Novotná.

Ôsmy ročník ankety, nad ktorým prevzal záštitu prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska,sa začal 15. februára 2016, keď bolo na tlačovej konferencii v bratislavskom hoteli Devínpredstavených 28 nominantiek v ôsmich kategóriách – Biznis a manažment, Umenie a kultúra, Médiá a komunikácia, Veda a výskum, Vzdelávanie a podpora mladých talentov, Zdravotníctvo, Šport a Charita.

„Najprv som bola prekvapená, potom som tomu nemohla uveriť, ale dnes to považujem za jednu z najvýznamnejších udalostí vo svojom profesionálnom živote. Vďaka patrí organizátorom tejto ankety, ktorí takýmto spôsobom zviditeľňujú slovenské ženy a ich prínos vo všetkých oblastiach nášho spoločenského života,“reaguje rektorka UVLF v Košiciach na svoju nomináciu.

O víťazkách v jednotlivých kategóriách rozhodnú diváci a poslucháči formou SMS hlasovania, kupónov a prostredníctvom internetového hlasovania na stránkach www.slovenkaroka.sk a www.zenskyweb.sk. Na základe čitateľského a diváckeho hlasovania aj rozhodnutia nominačnej komisie bude vyhlásená Absolútna víťazka – Slovenka roka 2016. Tak, ako v minulých rokoch, i tentoraz bude udelené Mimoriadne ocenenie za celoživotný výnimočný prínos pre Slovensko

Galavečer, na ktorom budú vyhlásené výsledky ankety Slovenka roka 2016, sa uskutoční 5. júna 2016 v historickej budove SND a v priamom prenose ho odvysiela Jednotka RTVS o 20.20 hod.

Foto: Ilustračné

Môže vás zaujímať:

Ich dlhoročné úsilie neušlo pozornosti: Veľká pocta pre košických učiteľov, ocenil ich sám minister!

ZOZNAM úspešných kandidátov z Košíc: Kto sa prebojoval do parlamentu?

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame