Správy

Rieky Hornád a Bodva môžu napáchať škody: Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne

Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil výstrahu 1. stupňa.

Ilustračný obrázok k článku Rieky Hornád a Bodva môžu napáchať škody: Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne
4
Galéria
Zdroj: TASR

Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil výstrahu 1. stupňa pre okresy Bardejov, Prešov, Košice–okolie, Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Medzilaborce a Snina.

Meteorológovia varujú aj pred búrkami s krúpami, ktoré hrozia v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. S búrkami môžu byť podľa SHMÚ spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pri búrkach je možný aj prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Môže dôjsť aj k stekaniu vody zo svahov, či zatápaniu pivníc, podchodov či podjazdov.

1. stupeň výstrahy pred búrkami platí pre Košický kraj aj v sobotu od 11:00 do 21:00 hodiny. Je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Ilustračné foto, TASR

Husté dažde sa prejavili na rieke Hornád aj pár rokov dozadu. Pozrite si fotogalériu.

FOTO z miesta: Vybreženia Hornádu pri obci Kechnec
4
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie