Rieky Hornád a Bodva môžu napáchať škody: Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne

Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil výstrahu 1. stupňa.

Na východnom Slovensku hrozia prívalové povodne. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vyhlásil výstrahu 1. stupňa pre okresy Bardejov, Prešov, Košice–okolie, Vranov nad Topľou, Michalovce, Humenné, Medzilaborce a Snina.

Meteorológovia varujú aj pred búrkami s krúpami, ktoré hrozia v Banskobystrickom, Trenčianskom, Košickom, Nitrianskom, Prešovskom a Žilinskom kraji. S búrkami môžu byť podľa SHMÚ spojené krátkodobé, ale intenzívne lejaky, pri ktorých môžu úhrny dosiahnuť 20 až 40 milimetrov a nárazy vetra rýchlosť 65 až 85 kilometrov za hodinu.

Pri búrkach je možný aj prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch. Môže dôjsť aj k stekaniu vody zo svahov, či zatápaniu pivníc, podchodov či podjazdov.

1. stupeň výstrahy pred búrkami platí pre Košický kraj aj v sobotu od 11:00 do 21:00 hodiny. Je malá pravdepodobnosť búrok s krúpami, ktoré predstavujú potenciálne nebezpečenstvo pre ľudské aktivity.

Ilustračné foto, TASR

Husté dažde sa prejavili na rieke Hornád aj pár rokov dozadu. Pozrite si fotogalériu.

Zdroj: TASR