Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR: Motivačná trénerka Zora Ochodnická: Telo je váš sluha, nie pán
9
Galéria
Zdroj: Archiv Zora Ochodnická

ROZHOVOR: Motivačná trénerka Zora Ochodnická: Telo je váš sluha, nie pán

Košičanka Zora Ochodnická sa roky venuje svojim klientom a vyvinula špeciálnu metódu na reštart metabolizmu. Pomohla už vyše 3000 ľuďom.

Eva Mikulová Správy
Eva Mikulová Správy

ROZHOVOR: Motivačná trénerka Zora Ochodnická: Telo je váš sluha, nie pán

Košičanka Zora Ochodnická sa roky venuje svojim klientom a vyvinula špeciálnu metódu na reštart metabolizmu. Pomohla už vyše 3000 ľuďom.

Ilustračný obrázok k článku ROZHOVOR: Motivačná trénerka Zora Ochodnická: Telo je váš sluha, nie pán
9
Galéria
Zdroj: Archiv Zora Ochodnická

Zora Ochodnícka je nielen v Košiciach, ale i na Slovensku uznávaná motivačná trénerka, ktorá pomáha svojim klientom upraviť si svoju postavu, jedálniček a celkovo životný štýl.

Spolupracovala so známymi osobnosťami a to nielen na Slovensku, ale aj v zahraničí. Pôso­bila v televízii, rádiách, v reality či talk show aj s vlastnými reláciami. Or­ganizuje víkendové či týždenné pobyty aj pri mori, ako aj workshopy za účelom zlepšovania životného štýlu. 

Precestovala pol sveta, žila v Kanade a v Dánsku, hovorí 4 jazykmi, vie spievať, hrať na klavíri, gitare a kajone, maľovať, vyskúšala viac ako 15 profesií, medzi nimi aj modeling. Ale je to najmä veľmi príjemná a pozitívna žena.

Vytvorila si špeciálnu metódu RM systém. Čo to presne je?

RM – reštart metabolizmu, je jedinečná metóda ako sa vrátiť do čias, keď nám „spaľovalo všetko, čo sme zjedli.“ Nie je to bežná diéta, ktorú nájdete hocikde na internete, ani nejaký pseudo jedálniček, podľa ktorého človek vydrží pár dní a potom ho radšej zahodí. Je to presná technológia s presnými krokmi.

Ako ho môžme absolvovať?

Dobrá správa je, že sa dá robiť aj na diaľku a je to veľmi jednoduché a účinné. Desaťminútové cvičenie nahradí hodinové potenie sa v posilňovniach. Strava je bežne prístupná v obchodoch. Človek si môže sám variť alebo chodiť do reštaurácie a ak ide na dlhé cesty, vie si zobrať so sebou to, čo telo skutočne potrebuje a to nehovorím o šalátikoch alebo smoothy.

Ak totiž dáme telu to, čo potrebuje a nie to, čo si myslíme, že potrebuje, odvďačí sa nám správnym fungovaním.

Aké sú výsledky?

Okrem chudnutia má obrovské benefity vo forme lepšieho  spánku, menej chuti na sladké, nárastu energie a celkové zlepšenie jednak psychiky a jednak fyzickej kondície. Robí sa len raz a poriadne, trvá len 6 týždňov, pritom moje štatistiky ukazujú, že za tento čas vie klient schudnúť od 5 do 14 kíl, bez jojo efektu.

Ako si sa dostala k tomuto spôsobu života a podnikania?

Oblasť zdravého životného štýlu a optimálneho pohybu ma zaujala už veľmi dávno a tak som všetky moje prostriedky a voľný čas venovala na vzdelávanie a cestovanie.

Školila som sa nielen v Európe, ale aj Kanade, Dánsku, Karibiku a nedávno som sa vrátila až po mesačnom školení na Floride. Popri tom som zvládala aj materské povinnosti, z ktorých mi vyrástli do dospelosti dve krásne a veľmi šikovné deti.

Okrem toho som mala vlastné skúsenosti, často aj nepríjemné, ktoré ma doviedli k vytvoreniu vlastného cvičenia, technológie chudnutia a vlastných jedinečný doplnkov výživy bez chémie a umelých sladidiel.

Tvoja práca je najmä tvojím koníčkom

Áno, mojím hnacím motorom boli vždy výsledky klientov a ich uznania. Žiadne peniaze na svete vám nedajú ten pocit z dobre urobenej práce, ktorá vyústi do úsmevov a radosti každého klienta, ktorý buď prešiel mojím programom, zúčastnil sa na mojich pobytoch pri mori, alebo na workshopoch.

Najviac ma dojímajú ďakovné emaily alebo správy, pri čítaní ktorých zažívam svoju najväčšiu odmenu.

Čo ťa inšpiruje a nabíja energiou?

Je to pocit z dobre urobenej práce a snáď z môjho motta : Telo je váš sluha a nie pán!". Vždy, keď pocítim pohodlnosť, viem, že ja viem byť oveľa silnejšia a keďže som odmalička súťaživý typ, baví ma, že kedykoľvek, keď sa rozhodnem – vyhrávam.

Preto nikdy nebývam unavená ani otrávená, robím len to, čo ma baví a robím to dostatočne dobre na to, aby som bola sama so sebou spokojná a to je energia, ktorá vám „dáva krídla“.

Aké máš ešte plány?

K predošlým Fit pobytom a Fit dovolenkám som pridala workshopy s jedinečnými odborníkmi liečenia bez liekov. Začínam pracovať na celosvetovom pôsobení v iných jazykoch a mojím snom je napísať knihu, na ktorú si však popri mojich školeniach, podnikaní a riadení firmy momentálne nedokážem nájsť čas, ale je to v pláne.

Ako relaxuješ?

Najviac relaxujem keď tvorím, neviem len tak ležať a nič nerobiť. Pre mňa je úspešný deň , keď som mohla niekomu pomôcť alebo niečo nové vymyslieť či naučiť sa.

Ale pretože sme obidvaja s priateľom veľkí športovci , využívame čokoľvek čo súvisí z pohybom tiež ako relax. Avšak užiť si nejakú dobrú komédiu je pre mňa tak isto veľmi lákavé.

Máš dospelé deti. Idú v tvojich stopách?

Moja dcéra cestuje po svete, pôsobila v Austrálii, Novom Zélande, Izraeli, Dánsku a teraz zakotvila s manželom v Los Angeles. Je to šťastná bytosť, ktorá našla to, čo ju najviac baví – a to organizovanie veľkých podujatí, kde sú známe osobnosti z celého sveta.  

Môj syn býva ešte s nami a chystá sa na dráhu v oblasti IT. Paradoxne, ani jeden nejde v mojich šľapajách. Ale ani ja som nešla v rodičovských.

Čo odkážeš našim čitateľom?

Aby sa nikdy nebáli niečo zmeniť a nepočúvali tých, ktorým sa to nepodarilo, ale tých ktorí sú toho živým dôkazom. Mám už dávno po 50-tke, ale zažívam rovnocenné, keď nie väčšie úspechy, ako keď som bola mladšia a čo je najlepšie, som oveľa šťastnejšia. Vek je len číslo a mne sa stalo skôr výsadou ako prekážkou.

Jediná istá vec, ktorá sa udeje v živote každého, je zmena a preto sa jej nebojte. Ja ju skôr vyhľadávam než by som sa od nej odťahovala.

A to ma drží v super nálade, s energickou tvorivosťou. Niet času na malichernosti a premýšľanie nad minulosťou, stále je tu prítomnosť, ktorú si vieme tvoriť tak, aby budúcnosť bola čo najideálnejšia.

Zora Ochodnická
9
Galéria
Zdroj: Archiv Zora Ochodnická
Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín