Eva Mikulová Správy

Schody pred magistrátom sa stali veľkým javiskom. Nechýbala hudba, tanec a ohňová šou, FOTO

V pondelok 14. septembra sa uskutočnil galakoncert Ďakujeme 2020. Bolo to poďakovanie všetkým Košičanom za zodpovedné správanie.

Ilustračný obrázok k článku Schody pred magistrátom sa stali veľkým javiskom. Nechýbala hudba, tanec a ohňová šou, FOTO
11
Galéria
Zdroj: mesto Košice

Na schodisku pred košickým magistrátom sa v pondelok uskutočnil galakoncert Ďakujeme 2020. Na zúčastnených divákov čakala vrchovatá porcia kvalitnej hudobnej produkcie, tanečných výkonov a ohňovej šou.

Zorganizovaním Galakoncertu sa vedenie mesta chcelo poďakovať všetkým Košičanom, ktorí svojim dlhodobým zodpovedným správaním prispeli k tomu, aby dôsledky šírenia nového koronavírusu boli v metropole východu čo najmenšie.

Verejné poďakovanie a ocenenia

Na galakoncerte vystúpili Peter Cmorík Band a vokálna skupina Fragile, Lukáš Adamec s kapelou, speváčka Dorota Tóthová, spevácky zbor Chorus Comenianus, tanečné štúdio Adriany Vrbovej a D.S. Studio.

Vedenie mesta na čele sa počas pondelkového slávnostného večera verejne poďakovalo mnohým inštitúciam za nasadenie a profesionalitu.

Plaketou primátora mesta Košice za angažovanosť v pomoci mestu a jeho obyvateľom počas prvej vlny pandémie nového koronavírusu dostalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach, Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Košiciach, Rada starostov, Mestská polícia Košice a referát civilnej ochrany, BOZP a požiarnej ochrany Magistrátu mesta Košice.

Medzi ocenených sa zaradilo aj Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Košiciach, Záchranná služba Košice, Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Košiciach a dobrovoľníčka Irena Igyártó.

Prísne opatrenia

Galakoncert „Ďakujeme 2020“ sa uskutočnil po konzultácii s RÚVZ v Košiciach a v súlade s aktuálnymi hygienicko-epidemiologickými nariadeniami platnými pre organizovanie kultúrnych podujatí v otvorených priestoroch.

Organizátori zabezpečili pre jeho návštevníkov šachovnicové sedenie, podmienkou pre vstup do hľadiska bola dezinfekcia rúk a ochrana tváre. Z hygienických dôvodov bolo zakázané aj podávanie rúk.

Galakoncert Ďakujeme 2020 bol financovaný zo schváleného rozpočtu mesta Košice na organizovanie tohtoročných kultúrnych podujatí. Na jeho príprave a uskutočnení sa podieľalo 100 ľudí a finančné náklady predstavovali 22 000 eur.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie