Samospráva

Sídlisko KVP má nového prednostu aj zástupcu starostu

Pozíciu prednostu miestneho úradu košickej mestskej časti Sídlisko KVP zastáva od piatka Miroslav Michalus. Vedením tejto funkcie ho poveril starosta Ladislav Lörinc

Ilustračný obrázok k článku Sídlisko KVP má nového prednostu aj zástupcu starostu
Foto: Eva Mikulová

V predošlom volebnom období sa na úrade vystriedalo dokopy šesť prednostov. „Do týždňa od slávnostného zloženia sľubu máme funkčné vedenie MsČ a sme pripravení pracovať na posúvaní sídliska vpred,“ uviedol Lörinc.

Michalus vyštudoval Elektrotechnickú fakultu na Technickej univerzite v Košiciach. Pôsobil ako skúšobný technik, projektant elektrotechnických zariadení a zastával tiež vedúcu pozíciu v miestnom podniku aj vo viacerých súkromných spoločnostiach. Doposiaľ pracoval na úrade Košického samosprávneho kraja ako referent pre sociálne vyčlenené skupiny.

Michalus pôsobil v samospráve 20 rokov

„Poznám ho ako čestného a pracovitého človeka, ktorý má 20-ročné skúsenosti v samospráve. Práve svojou prácou ma presvedčil, že je tou správnou voľbou zastávať tento post. Zároveň si myslím, že je vhodným doplnením mojej osobnosti a spoločne vytvoríme efektívny tím. Verím, že spoločne budeme pracovať na napĺňaní cieľov a predstáv, ktoré posunú naše sídlisko vpred,“ uviedol Lörinc.

Michalus chce funkciu zastávať svedomito. „Verím, že svoje skúsenosti zužitkujem a na spochybňovanie výsledkov mojej práce nebude dôvod. Zároveň je pre mňa výzvou zabezpečiť bezproblémový chod úradu a vytvorenie dôstojných a pokojných podmienok pre prácu zamestnancov úradu,“ povedal novovymenovaný prednosta.

Nový zástupca starostu

MsČ má aj nového zástupcu starostu. Je ním Roman Matoušek, ktorý bol desať rokov miestnym poslancom a zároveň predsedom finančnej komisie miestneho zastupiteľstva. „Mojím hlavným cieľom bude zvýšiť participáciu ľudí na fungovaní miestneho úradu. Budem sa snažiť o to, aby sme vytvorili modernú, efektívnu a transparentnú samosprávu. Ako zástupca starostu by som sa chcel okrem ekonomických záležitostí venovať aj oblasti športu a kultúry, kde by som rád presadil niekoľko projektov,“ povedal.

Sídlisko KVP je jednou z najmladších a s počtom obyvateľov viac ako 23.000 zároveň jednou z najväčších MsČ v Košiciach. O post starostu sa v novembrových komunálnych voľbách uchádzalo päť kandidátov. Doterajší starosta Alfonz Halenár, ktorý bol vo funkcii jedno volebné obdobie, nekandidoval.

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM