Eva Mikulová Správy Samospráva

Šijete doma rúška? Môžete ich bezpečne odovzdať a pomôcť tak iným

Košičania sa môžu nahlásiť do mestského zoznamu a získať rúška ako momentálne najnedostatkovejšiu vec na celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Šijete doma rúška? Môžete ich bezpečne odovzdať a pomôcť tak iným
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto Košice zriadilo bezplatné informačné centrum pre všetkých obyvateľov a návštevníkov metropoly východu, a 24 hodín denne odpovedajú na všetky ich otázky týkajúce sa koronavírusu a jeho dopadu na každodenný život. Informuje mesto na svojej oficiálnej stránke.

Vyše 1000 telefonátov a rovnaký počet mailov zaregistrovali počas prvých 10 dní činnosti operátori v call centre mesta Košice, ktoré funguje nepretržite na telefónnom čísle 055/6419 100, resp. pomoc@kosice.sk.

Ako získať rúška

Zatiaľ najväčší záujem vzbudila možnosť nahlásiť sa do zoznamu a získať rúška ako momentálne najnedostatkovejšiu vec na celom Slovensku.

Keďže zo Správy hmotných rezerv a Okresného úradu rúška do Košíc neprišli, mesto si vyše 5000 kusov zabezpečilo po vlastnej linke.

Okrem vodičov MHD, seniorom na Garbiarskej alebo ľuďom v opatere charitatívnych organizácií, sa ušli napr. aj predavačkám v potravinách alebo aj mnohým ďalším ľuďom, ktorí o nich požiadali mesto požiadali telefonicky alebo mailom prostredníctvom informačného centra.

Ľudia môžu nosiť svoje ušité rúška do 22 nových veľkokapacitných kontajnerov Kositu

Spoločnosť Kosit v utorok 24.marca umiestni do mestských častí 22 kontajnerov aj s nálepkami, do ktorých budú môcť obyvatelia mesta odovzdať rúška, ktoré v uplynulých dňoch sami vyrobili.

Aj tieto rúška budú bezplatne distribuované Košičanom, ktorí o nich tento týždeň prejavili záujem.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM