
Situácia na cestách sa zlepšuje. Cez ktoré úseky už prejdete bez problémov?
Sprejazdnená je už väčšina úsekov v Košickom kraji.
Situácia na cestách sa zlepšuje. Cez ktoré úseky už prejdete bez problémov?
Sprejazdnená je už väčšina úsekov v Košickom kraji.

Situácia na cestách v Košickom kraji sa v pondelok (25. 1.) popoludní upokojila. Horský priechod Dargov je už sprejazdnený aj pre nákladné motorové vozidlá.
Informovala o tom hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru (KR PZ) v Košiciach Lenka Ivanová. Pre osobnú dopravu je na úseku cesty Bohdanovce – Slanec v okrese Košice-okolie prejazdný jeden jazdný pruh. Pre osobnú dopravu sa podarilo sprejazdniť aj Čermeľskú cestu po rekreačné stredisko Jahodná, dôvodom uzávery tohto úseku boli popadané stromy.
Najhoršia situácia bola od rána na horskom priechode Dargov, kde sa skrížilo niekoľko kamiónov a v niekoľkokilometrových kolónach autá stáli v oboch smeroch už od skorého pondelkového rána. „Situáciu navyše komplikovalo neutíchajúce sneženie spojené so silným nárazovým vetrom. Osobná doprava bola púšťaná striedavo v jednom jazdnom pruhu a krátko pred 13.00 hod. sa tento úsek podarilo sprejazdniť aj pre nákladné motorové vozidlá,“ uviedla.
Jazdite opatrne
Dobšinský kopec je pre nákladnú dopravu stále neprejazdný. Policajti tam aj naďalej regulujú dopravu a odstavujú nákladné motorové vozidlá.
Policajti v pondelok do 12.00 hod. evidovali na cestách Košického kraja deväť škodových udalostí a jednu dopravnú nehodu. „Naďalej apelujeme na všetkých účastníkov cestnej premávky, aby svoju jazdu prispôsobili aktuálnym poveternostným podmienkam a dbali na zvýšenú bezpečnosť nielen svoju, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Opatrnou a zodpovednejšou jazdou vodičov sa v mnohých prípadoch dá predísť tragédiám a kolíziám na zimných cestách,“ dodala Ivanová.
Prečítajte si tiež
- Vyčíňanie počasia pokračuje! Stovky domácností ostali bez elektriny
- Cestári v Košiciach sa nezastavia. V teréne je už všetka technika, FOTO
- Sneženie komplikuje dopravu: Hodinové kolóny, neprejazdné úseky aj popadané stromy
- Provizórny most v Kysaku dlho nevydržal. Po niekoľkých dňoch ho opravovali, FOTO
- Nové ohnisko nákazy neďaleko Košíc! Rómsku osadu bude strážiť polícia
- Situácia v oceliarňach sa nezlepšuje! Nakazených stále pribúda
- Nie je vám povedomý? Policajti hľadajú muža zo záberov z Košíc
- Deti sa opäť vrátia do lavíc: Košice otvoria materské a prvý stupeň základných škôl
- Krvavá bitka kvôli 10 eurám. Mladíkovi hrozí osem rokov basy
- Bývalý boss košického podsvetia zomiera. Okresný súd prerušil jeho väzenie
- Krásne gesto nemocnice: Pozrite sa, aký dar poslali útulku pre bezdomovcov
- V OBRAZOCH: Deti zahodili rúška a užívali si slnko. Jarné prázdniny v plnom prúde
- Mesto vydáva vlastné noviny: Časť poslancov kritizuje, že o tom vopred nevedeli
- Ukrajina začne stavať diaľnicu na Slovensko. Kedy sa pridáme aj my?