Krimi

Službukonajúcu lekárku pod vplyvom alkoholu už obvinili

Podnapitú lekárku, ktorá ordinovala v pondelok v ambulantnej pohotovostnej službe, už polícia obvinila z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Ilustračný obrázok k článku Službukonajúcu lekárku pod vplyvom alkoholu už obvinili
Zdroj: TASR

„Päťdesiatpäťročná žena z Košíc vykonávala svoje zamestnanie v stave vylučujúcom spôsobilosť, ktorý si privodila vplyvom návykovej látky, pri ktorom by mohla ohroziť život alebo zdravie ľudí,“ informovala krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Polícia prípad realizovala v tzv. super rýchlom konaní a spis s návrhom na podanie obžaloby predložila prokurátorovi. Za tento skutok hrozí obvinenej trest odňatia slobody až na jeden rok.

Polícia v Košiciach prijala v pondelok (9.7.) na linku 158 oznámenie o podozrení, že lekárka ordinuje pod vplyvom alkoholu. Policajná hliadka po preverení oznámenia dychovou skúškou zistila, že službukonajúca lekárka mala v čase služby v dychu 2,04 promile. „Policajti osobu na mieste riadne poučili, ako podozrivú zo spáchania trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky zadržali a následne eskortovali na policajné oddelenie z dôvodu ďalšej realizácie," informovala ešte v utorok (10.7) Mésarová.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie