Aktualizované Správy

Smerácki funkcionári na východe sa vzbúrili: Ostrá výzva na odstúpenie Fica a Kaliňáka!

Niektorí okresní funkcionári Smeru-SD z Košického kraja žiadajú, aby sa Robert Fico a Robert Kaliňák vzdali funkcií.

Ilustračný obrázok k článku Smerácki funkcionári na východe sa vzbúrili: Ostrá výzva na odstúpenie Fica a Kaliňáka!
4
Galéria

Za predsedu by chceli Petra Pellegriniho. Výzvu predsedníctvu zaslali listom. TASR to potvrdila jedna z iniciátorov výzvy, dosluhujúca europoslankyňa Monika Smolková. Celé znenie listu nájdete TU.

„Výzva išla predsedníctvu. Je to vnútrostranícka záležitosť a očakávame, ako sa k nej vyjadrí vedenie,“ povedala Smolková. Iniciátori výzvy chcú mimoriadny snem, kde by situáciu riešili. Smolková sa k tomu bližšie nateraz vyjadrovať nechce.

Na list s výzvou upozornil Denník N. Členovia z východného Slovenska v ňom vyzývajú Pellegriniho, aby kandidoval za predsedu strany. Podľa informácií TASR chcú mimoriadny snem čo najskôr, keďže na jar budúceho roka budú parlamentné voľby.

Spomínaný list je vyjadrením názoru okresnej predsedníčky Košice 3 a europoslankyne Moniky Smolkovej, ktorá preň zozbierala aj podporu členov okresnej rady. Uviedol to krajský predseda Smeru-SD Richard Raši.

Situáciu s preferenciami a výsledkom eurovolieb si v strane podľa jeho slov uvedomujú a diskutujú o tom. „V strane Smer-SD si uvedomujeme klesajúce preferencie a nie sme spokojní ani s výsledkom eurovolieb. Aj preto intenzívne diskutujeme na viacerých úrovniach, ako sa brániť tlaku na našu stranu. Táto diskusia však patrí na stranícku pôdu a nie do médií,“ doplnil vo svojom stanovisku pre TASR Raši.

Smer-SD prehral sobotné (25. 5.) eurovoľby, obsadil druhú priečku za koalíciou Progresívne Slovensko – Spolu. Získal 15,72 percenta hlasov. V prieskumoch verejnej mienky sa pohybuje na úrovni približne 19 percent.

Viacerí členovia v strane nie sú s klesajúcimi preferenciami spokojní a uvedomujú si potrebu zmeny. Oslovení členovia vedenia sa k výzve a situácii nateraz nevyjadrili.

Foto: archív, TASR

Robert Kaliňák, Robert Fico
4
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie