Tomáš Batiz Hokej Šport

Spilar hrdinom Mikuláša proti Košiciam: Tažké boli najmä prvé minúty

Hokejisti Liptovského Mikuláša odohrali druhý zápas v sezóne na ľade v Košiciach. Hrdinom duelu bol práve exkošičan Spilar, ktorý rozhodol zápas v nájazdoch.

Ilustračný obrázok k článku Spilar hrdinom Mikuláša proti Košiciam: Tažké boli najmä prvé minúty
Zdroj: hokej.sk / jazvä

Pre Liptovský Mikuláš to bola prvá výhra v sezóne. Po prehre 1:4 v Trenčíne, tak získali cenné dva body z košického ľadu. „Naši chlapci splnili to, čo sme si hovorili počas týždňa. U súpera, akým sú Košice, si dva získané body cením ako tri,“ zhodnotil po zápase Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša.

Návrat hodný priam filmového spracovania absolvoval hokejový útočník Gabriel Spilar. Ako posila MHk 32 Liptovský Mikuláš sa v novom drese prvýkrát predstavil na košickom ľade, na ktorom bol dlhé roky doma. V zápase mal navyše záverečné slovo, keď elegantným samostatným nájazdom rozhodol o víťazstve hostí.

Premiéra v mikulášskom drese

Spilar sa s vedením klubu z Liptova dohodol ešte pred prvým kolom, no osud to napokon zariadil tak, že premiéru v novom drese absolvoval práve v Košiciach. „Som Košičan a hral som za klub dlhé roky. Ťažké boli hlavne prvé minúty. Uvedomoval som si, čo všetko som v Košiciach zažil. Som však vďačný Liptovskému Mikulášu za šancu a aj za zmluvu, na ktorej sme sa dohodli. Nie všade takú ponúknu,“ povedal Spilar po zápase v Košiciach.

Rozhodol v nájazdoch

Na dôverne známom ľade viackrát predviedol typické technické finesy a na záver si nechal aj gólový bonbónik. V druhej tretine najskôr v sľubnej šanci nepremenil prihrávku Matúša Sukeľa, v tretej sérii samostatných nájazdov však elegantne prekonal brankára Lundströma. „Na začiatku to bolo ťažké. Bola tam aj nervozita, pre ktorú som spravil určité veci, ktoré nezvyknem robiť. Spoluhráči Marek Uram a Matúš Sukeľ, z ktorého rastie výborný hokejista, ma podržali. Výborne však hrali všetci. Verím, že sa čoskoro dostanem do toho a bude to lepšie.“

Zdroj: hokej.sk / jazvä

Nehral kvôli zraneniu

Spilar bol jedným z hráčov, ktorí si odskákali čistky v košickom klube. Po neúspešnej sezóne, v ktorej HC vypadol už vo štvrťfinále proti Martinu, vedenie klubu nepredĺžilo zmluvy s viacerými skúsenejšími hráčmi. Spilar bol následne dlhšie bez angažmánu a hoci sa zdalo, že by mohol zakotviť v Poprade, napokon si to z Košíc namieril ešte trochu ďalej. Po dlhom období vyplnenom individuálnou prípravou bol pre neho zápas proti Košiciam prvým po 167 dňoch. „Možno by obstála výhovorka, že som takmer pol roka nehral zápas. Hral som s výbornými spoluhráčmi, ktorým sa, verím, ešte odvďačím. Prvé kolá sú vždy ťažké, body treba zbierať už od začiatku. Chlapci výborne bránili, vďaka dobrému pohybu i šťastiu sme to zvládli,“ dodal 36-ročný útočník.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM