Rôzne

Športom chcú búrať predsudky a predchádzať šikane. Košická SOŠ otvorila FITNESS ihrisko

Stredná odborná škola technická na Kukučínovej ulici v Košiciach slávnostne otvorila outdoor fitness ihrisko.

Ilustračný obrázok k článku Športom chcú búrať predsudky a predchádzať šikane. Košická SOŠ otvorila FITNESS ihrisko
Zdroj: Facebook.com/Stredná odborná škola technická Kukučínova 23

„V tomto školskom roku je naším cieľom podpora športových aktivít študentov. Preto sme z vlastných zdrojov zriadili vonkajšie fitness ihrisko. Prostredníctvom športu chceme búrať bariéry, predsudky a predchádzať šikane,“ povedal riaditeľ školy Ján Pituch.

Viac ako 30 študentov z Ukrajiny

Do školských lavíc SOŠ technickej zasadlo prvýkrát aj viac ako 30 študentov z Ukrajiny. Škola očakáva, že s procesom adaptácie a integrácie medzi slovenských spolužiakov im tiež pomôžu spoločné športové tréningy vo voľnom čase.

„Komunikácia pri športových aktivitách prebieha prirodzene, preto veríme, že aj takto pomôžeme študentom osmeliť sa a rýchlejšie komunikovať v slovenskom jazyku. To nám zároveň pomôže naštartovať štúdium odborných predmetov,“ uviedla škola.

Paletové sedenie

Okrem iného sa zapojila aj do projektu Národného inštitútu vzdelávania mládeže Participatívne rozpočty na školách. Na základe prezentácie návrhov na zlepšenie školy od študentov má tak škola aj nové dresy a exteriérové paletové sedenie.

„Investovať sme mohli 1000 eur. Nie je to veľa, ale aj malé kroky zvyšujú ich rozhľad a motiváciu a inovujú vzdelávanie,“ vysvetlila učiteľka matematiky Slavomila Lengyel-Macková.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM