Správy Samospráva

Starosta košickej mestskej časti má COVID-19: Miestny úrad bude úplne zatvorený

Prvé príznaky, ako kašeľ, únava, slzenie očí či bolesť hlavy sa u neho podľa jeho slov prejavili v utorok, neskôr sa k tomu pridali aj zvýšená telesná teplota, sťažené dýchanie či únava.

Ilustračný obrázok k článku Starosta košickej mestskej časti má COVID-19: Miestny úrad bude úplne zatvorený
Zdroj: TASR/AP

Pozitívny test na nový koronavírus má aj 31-ročný starosta košickej mestskej časti (MČ) Sídlisko KVP a zároveň mestský poslanec Ladislav Lörinc. Informoval o tom v piatok večer na sociálnej sieti. Miestny úrad bude od pondelka (19. 10.) úplne zatvorený.

„Nie som si vedomý toho, že by som bol v kontakte s niekým nakazeným. Nikto v mojom bezprostrednom okolí doteraz nebol pozitívne testovaný,“ uviedol s tým, že dodržiaval všetky opatrenia, obmedzil kontakty a nechodil zbytočne do spoločnosti.

Prvé príznaky, ako kašeľ, únava, slzenie očí či bolesť hlavy sa u neho podľa jeho slov prejavili v utorok (13. 10.), neskôr sa k tomu pridali aj zvýšená telesná teplota, sťažené dýchanie či únava. „Hneď po tomto zistení som sa izoloval do dobrovoľnej karantény,“ dodal s tým, že sa cíti choro a vyčerpane.

Ako potvrdil, miestny úrad bude od pondelka až do odvolania z preventívnych dôvodov úplne zatvorený. Zamestnanci, ktorí boli so starostom v úzkom kontakte, podstúpia testovanie na nákazu novým koronavírusom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie