Eva Mikulová Správy

Základné školy, ktoré boli kvôli koronavírusu zatvorené, sa opäť otvárajú

V piatok 16. októbra sa opätovne otvára ZŠ Laca Novomeského a v pondelok 19. októbra aj ZŠ Kežmarská 30

Ilustračný obrázok k článku Základné školy, ktoré boli kvôli koronavírusu zatvorené, sa opäť otvárajú
Zdroj: TASR/Erika Ďurčová

Aj napriek rastu počtu pozitívne testovaných osôb na prítomnosť nového koronavírusu na Slovensku, sa situácia v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Košice začína zlepšovať.

Z dvoch doteraz uzatvorených škôl sa v piatok 16. októbra končí „výluka“ na ZŠ Laca Novomeského a od pondelka by mala byť v plnej prevádzke aj ZŠ Kežmarská 30. Informuje mesto Košice na svojej oficiálnej stránke.

Všetky školy otvorené

Ak sa situácia dovtedy nezmení, od budúceho týždňa by tak mali fungovať všetky košické školy, hoci niektoré s menším počtom tried.

V súčasnosti zostáva v karanténe ešte 17 tried na siedmych košických základných školách. Kvôli pozitívnemu testu zamestnanca ZŠ Bukovecká nariadil Regionálny úrad verejného zdravotníctva karanténu pre žiakov na prvom stupni tejto školy ako aj pre časť pedagogických zamestnancov, ktorý boli v úzkom kontakte s nakazenou osobou.

Na ZŠ Jenisejská sa bude môcť od pondelka vrátiť do školy poltucet žiakov, ktorí museli uplynulé dni zostať doma kvôli pozitívnemu testu ich externého učiteľa.

"Každý deň dostávame informácie priamo zo škôl o aktuálnej situácii. Ak nám niekde vyskočí pozitívne testovaný, zväčša ide len o jedného žiaka alebo zamestnanca danej školy a nie o komunitné šírenie. Mimoriadne ma teší, že žiaci aj ich učitelia dodržujú prijaté opatrenia hygienikov. Ďakujem im a verím, že všetci zvládneme toto náročné obdobie,“ dodala Lucia Gurbáľová.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie