Rôzne

SVET O SLOVENSKU: Zatváranie závodu vo Francúzsku vyvolalo emócie, mieri výroba do KECHNECU?!

Automobilový dodávateľ Marelli oznámil zatvorenie svojho závodu vo Francúzsku. Podľa tamojších médií by sa výroba mohla presunúť práve k nám!

Ilustračný obrázok k článku SVET O SLOVENSKU: Zatváranie závodu vo Francúzsku vyvolalo emócie, mieri výroba do KECHNECU?!
Zdroj: TASR/František Iván

Ako informujú médiá vo Francúzsku, Marelli zatvára svoj závod v Orne, ktorý funguje od roku 1970. Podľa France Bleu v ňom pracuje 167 zamestnancov.

„Spoločnosť uviedla, že tento závod bude fungovať do konca roku 2023. Vedenie naznačilo svojim zamestnancom, že ide o projekt presťahovania výroby na Slovensko,“ napísal portál Francetvinfo.fr s tým, že sa spomína obec Kechnec, kde v roku 2009 otvorila táto spoločnosť slovenský závod.

Zamestnanci Marelli v Orne podľa francúzskych médií vystúpili do štrajku. „Štrajk prebehol už aj začiatkom roka po tom, čo sa koncom roka 2022 objavili prvé náznaky presunu výroby najmä na Slovensko, kde je minimálna mzda podľa Eurostatu 580 eur,“ uviedol server Paris-normandie.fr.

Ako sa pre tamojšie médiá vyjadril zástupca odborov, udalosti vyvolali u zamestnancov veľa emócií a niektorí si aj poplakali, pričom zdôraznil, že niektorí tam pracovali aj 40 rokov.

Spoločnosť podľa Francetvinfo.fr zatvára aj svoj ďalší francúzsky závod a to v Yonne, v ktorom je zamestnaných 125 ľudí.

Foto: ilustračné

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM