Eva Mikulová Správy

Staromestské kultúrne leto v Košiciach zažijeme už na inom mieste, príde aj Shakespeare

Koncerty, divadlo, freestylová a tanečná show, orchester i flašinetár ponúka v pestrom programe Staromestské kultúrne leto. Začína už 12. júna a potrvá do konca prázdnin.

Ilustračný obrázok k článku Staromestské kultúrne leto v Košiciach zažijeme už na inom mieste, príde aj Shakespeare
6
Galéria
Foto: Eva Mikulová

Staromestské kultúrne leto sa v tomto roku po prvýkrát uskutoční na Dominikánskom námestí. Štartuje už v stredu 12. júna o 18. 30 hodine Tanečno-dychovým orchestrom Klasik band zo ZUŠ Jantárova 6, ktorý sa snaží prezentovať veľké dychové nástroje v netradičnom zoskupení podporené rytmickou sekciou.

Príde aj Shakespeare

Divadelné zoskupenie Teatro Sapiens pod vedením herca a režiséra Petra Cibuľu predstaví 19. júna o 19. hodine divadelnú hru Love Shake Speare, inscenáciu, ktorá má ambíciu pobaviť tých, ktorí hľadajú zábavu, ale zároveň ponúknúť zamyslenie tým, ktorí hľadajú čosi viac.

Divadelné predstavenie je hrou piatich Shakespearovských diel (Rómeo a Júlia, Hamlet, Sen noci Svätojánskej, Othello, Skrotenie Čertice), ktoré Teatro Sapiens spojilo s láskou a humorom do jedinej a jedinečnej inscenácie.

Slávnostné vyhodnotenie speváckej súťaže Spev bez hraníc 2019 je naplánované na utorok 25. júna od 17. hodiny na pódiu Dolná brána na Hlavnej ulici so špeciálnym hosťom košickým spevákom Buranowskim.

Freestylova show skupiny Hand ´s Up Crew očarí divákov 17. júla. Od 18.30 hodine si môžete na vlastné oči vychutnať jedinečné spojenie basketbalového a futbalového freestylu, množstvo nezabudnuteľných kúskov, trikov a zábavy.

Flašinetový koncert Tomáša Plaszkého s najmenším flašinetárom na svete bude ťahákom 7. augusta od 18. 30 hodine. Tešiť sa môžete na atmosféru ako vo filme Traja veteráni, zázračná „škatuľa“ ako sa jarmočnému verklíku hovorí už čaká s krásnou muzikou, po ktorej naskakujú zimomriavky.

Štart nového školského roka privítame vystúpením jednej z najúspešnejších streetdancových tanečných škôl na Slovensku D.S.Studiom.

Okrem umenia tanečníkov, ktorí sa hrdia 263 medailami zo súťaží doma i v zahraničí, majú pre vás pripravenú aj tanečnú školu. Múzeum Vojtecha Löfflera pre vás pripravilo tvorivé workshopy.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie