Eva Mikulová Správy

Teplo z poškodeného výmenníka TEHO na Rožňavskej ulici sa k ľuďom dostane už čoskoro, FOTO

Výmenník je mimo prevádzky od nedeľňajšieho večera, keď sa v ňom zrútil strop. Padajúce časti panelov poškodili technológiu pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody.

Ilustračný obrázok k článku Teplo z poškodeného výmenníka TEHO na Rožňavskej ulici sa k ľuďom dostane už čoskoro, FOTO
7
Galéria

Padajúce časti panelov poškodili technológiu pre dodávku tepla a teplej úžitkovej vody. To spôsobilo prerušenie dodávok tepla a teplej úžitkovej vody na 34 odberných miestach v bytovkách na častiach ulíc Rožňavská, Michalovská a Humenská.

Zrútené panely odstráni žeriav

V najviac poškodených miestach a pri maximálnom dodržiavaní bezpečnostných predpisov začali s odstraňovaním strešnej krytiny a upevnili strop v nezrútenej časti tak, aby zabránili ďalšiemu padaniu častí panelov strechy.

V stredu ráno 9. októbra bude môcť do poškodeného výmenníka prísť aj žeriav, ktorý je nevyhnutný pre odstránenie panelov.

Statik musí kvôli možným rizikám skontrolovať aj strechu a stavbu budovy Základnej umeleckej školy na Rožňavskej 10, ktorá je spojená s výmenníkom. ZUŠ-ka je po celý tento týždeň mimo prevádzky. Rovnako je ohrozená aj trafostanica v inej časti budovy.

Podľa námestníka primátora Marcela Gibódu robia všetci zainteresovaní maximum, aby bola čo najskôr obnovená prevádzka výmenníka a bytovky v jeho blízkosti mohli byť opäť zásobované teplom a teplou vodou. „Práce postupujú v rámci možností tak, aby nebola ohrozená bezpečnosť pracovníkov. Všetci kompetentní robia maximum pre vyriešenie stavu.“

Teplo najneskôr v pondelok

"Ak budú postupovať všetky práce podľa plánu a neprekvapia nás žiadne nepredvídateľné okolnosti, v nedeľu večer, najneskôr v pondelok predpoludním by v bytovkách mala tiecť teplá voda a do radiátorov prúdiť teplo,“ uviedol.

Ako dodal riaditeľ TEHO Jaroslav Tkáč, tento týždeň oznámia svojim odberateľom, akým spôsobom bude spoločnosť poskytovať kompenzácie za to, že im kvôli výpadku nemohla poskytovať zmluvné služby.

Dobrou správou je podľa neho zatiaľ aspoň to, že v najbližších dňoch by sa mali v Košiciach zlepšiť poveternostné podmienky a výrazne stúpne vonkajšia teplota.

Pracovníci TEHO pripravujú potrebný materiál na opravu technológie a zaručil sa, že na samotnej oprave technológie budú pracovať 24 hodín denne.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie