Monika Földešiová Iné športy

Tip na víkend: Začína beachová sezóna na východe!

Už túto sobotu otvárajú trebišovské kurty svoju náruč a pozývajú po dlhej zime vyhriať sa na slnku a zašantiť si v piesku. Vítaní sú všetci, pretože v Národnej beachvolejbalovej lige (NBL) si nájde svoje miesto každý – amatéri aj profíci.

Ilustračný obrázok k článku Tip na víkend: Začína beachová sezóna na východe!

Prvý zo štyroch trebišovských turnajov NBL hrajú zmiešané dvojice (muž + žena), prihlásiť sa môžete najneskôr do štvrtka 16.5.2013 na webstránke NBL (Prejdi na prihlásenie). Zapojiť do turnaja sa môžete ako amatér v skupine B a tí lepší do skupiny A.

V roku 2012 sa zaradil Trebišov hneď medzi najúspešnejšie centrá národnej ligy. „Pochodil som vlani všetky centrá NBL, a hoci sú v Trebišove iba 2 kurty, aj vďaka nadšeniu hráčov a organizačného tímu však východniari tromfli napríklad i Bratislavu so 4 kurtami. Nielen v počte hráčov, ale i v atmosfére, na ktorej majú zásluhu nielen Trebišovčania, ale i pravidelní účastníci z Košíc, Michaloviec, či iných miest. Verím, že tento pekný príbeh bude tento rok pokračovať a na to sa do Trebišova takmer po roku veľmi teším,“ hovorí Michal Ivan, spoluzakladateľ NBL.

Okrem Trebišova sa NBL 2013 hrá v Skalici, Nitre, Bratislave a Lieskovci pri Zvolene, spolu 20 turnajov na ktorých hráči zbierajú body do rebríčka, aby sa kvalifikovali na finále NBL (tento rok 10.-11.augusta), kde bojujú o titul majstra SR amatérov a prize money vyše 1000 eur.

Termíny trebišovských turnajov NBL 2013

18.5. zmiešané dvojice
8.6. muži / ženy
30.6. zmiešané dvojice
27.7. muži / ženy

Hrá sa vždy v areál ZŠ M.R.Štefánika v Trebišove

Viac o NBL nájdete TU

NBL - organizátor Michal Ivan pozýva
1
Galéria

Rýchle správy

Najčítanejšie