Lukáš Zavacký Hokej Hokej

Tipsport liga štartuje s novinkami: HLASUJTE za najobľúbenejšieho hráča HC Košice!

Štartuje Tipsport liga! Nebude v nej, samozrejme, chýbať košické mužstvo. Prezrite si jeho káder pred sezónou 2016/2017 a hlasujte za najobľúbenejšieho hráča.

Ilustračný obrázok k článku Tipsport liga štartuje s novinkami: HLASUJTE za najobľúbenejšieho hráča HC Košice!
Zdroj: TASR

Oceliari odohrajú bez vyraďovačky 56 zápasov. Začnú s Popradom, a to 9. septembra o 17:30 na vlastnom ľade. V súťaži sa už stretnú aj s Novými Zámkomi (postúpili z 1. ligy) či s Liptovským Mikulášom (odkúpil licenciu).

Čítajte tiež: Rozpis zápasov HC Košice v Tipsport lige: Začneme hneď derby

Súťaž ponúkne niekoľko noviniek. Napríklad predlženie v základnej časti sa bude hrať tak ako v NHL – formátom 3 na 3. V play-off budú zase namiesto samostatných nájazdov v 5. dueli v kurze 20-minútové predĺženia, až kým nepadne gól.

Náš tréner, Rostislav Čada, nebude môcť počítať so službami Mareka Hovorku, ktorý odišiel tesne pred štartom ligy. „Túto skúsenosť považujem v každom prípade za veľmi dobrú. Ja som sa tam veľmi tešil a v šatni som našiel výbornú partiu. Z tohto pohľadu ma náš rozchod veľmi mrzí,“ uviedol pre hokej.sk.

Košický káder je však bohatý, keďže do tímu pribudlo množstvo posíl. Sú v ňom dohromady 3 brankári, 9 obrancovia a 13 útočníci. Hlasujte pod článkom za svojho najobľúbenejšieho hokejistu!

Čítajte tiež: Fanúšikovia košických hokejistov, zbystrite: Poznáme ceny vstupeniek na novú sezónu!

Zostava HC Košice na nový ročník Tipsport ligy:

brankári: Miroslav Kopřiva, Vladislav Habal, Dominik Riečický

obrancovia: Radek Deyl, Martin Dudáš, Jiří Vašíček, Eduard Šedivý, Ivan Jankovič, Lukáš Matejka, Ondřej Šmach, Branislav Pavúk, Christián Michalčin

útočníci: Ladislav Nagy, Peter Bartoš, Jiří Bicek, Marek Bartánus, Gabriel Spilar, Radim Hruška, Tibor Varga, Jakub Suja, Tomáš Klíma, Peter Boltun, Dávid Šoltés, Tomáš Hričina, Juraj Milý

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie