Eva Mikulová Krimi

Traja podvodníci vylákali od dôverčivej dôchodkyne tisíce eur

Obvinení si podľa polície vytypovali za svoju obeť dôverčivú dôchodkyňu z Trebišova a pod rôznymi zámienkami od nej vylákali nemalú finančnú hotovosť.

Ilustračný obrázok k článku Traja podvodníci vylákali od dôverčivej dôchodkyne tisíce eur
Zdroj: Dnes24.sk

Z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu podvodu obvinil trebišovský policajný vyšetrovateľ 20-ročnú ženu z okresu Prešov, 30-ročnú ženu z okresu Košice-okolie a 41-ročného muža z okresu Trebišov.

Vymyslené dôvody

„Obvinený muž od júna do decembra tohto roka opakovanie vylákal peniaze od poškodenej ženy. Najprv od nej žiadal peniaze údajne pre jej syna, ktorý sa nachádza vo výkone trestu odňatia slobody, a uhradenie jeho dlhov, ktoré si tam údajne narobil. Potom žiadal peniaze z dôvodu uhradenia exekúcie rodinného domu a jeho následného predaja, z ktorého dôchodkyni prisľúbil finančnú odmenu. Takýmto spôsobom uviedol do omylu a vylákal od nej celkovo 2500 eur,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Na spáchanie trestného činu muž naviedol aj obvinené ženy, ktoré ju telefonicky kontaktovali a vylákali od nej 1000 eur pod zámienkou exekúcie na rodinnom dome, ktorý má byť na predaj.

V pondelok (7. 12.) sa obe opäť pokúsili od dôchodkyne vylákať peniaze. Telefonicky sa s ňou dohodli na osobnom stretnutí, na ktorom im mala peniaze odovzdať. Opäť žiadali 1000 eur. „Tentoraz im to nevyšlo, pretože ich obidve pri spoločnom stretnutí prichytili trebišovskí policajti priamo na mieste činu a obmedzili na osobnej slobode,“ uviedla Mésarová.

Trojicu obvinených umiestnili do cely policajného zaistenia s podnetom na ich vzatie do väzby. Vzhľadom na to, že čin bol spáchaný na chránenej osobe a za núdzového stavu, hrozí obvineným prísnejší trest, a to odňatie slobody na desať a 15 rokov.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR

Kam do mesta

Najčítanejšie