Hokejisti Dukly Trenčín doma prehrali s HC Košice v 40 kole slovenskej súťaže Tipsport ligy. Podľa slov trénera dotiahli nepriaznivý stav a potlesk tribún si zaslúžili.

Ilustračný obrázok k článku Trenčania doma na Košičanov nestačili: Hostia si víťazstvo v závere zápasu ustrážili

Už po desiatich sekundách hry mal úvodný gól na hokejke Mikula. Vzal puk do svojej moci a rútil sa sám na Habala. Iba tesne minul priestor bránky. Trenčania vstúpili do stretnutia aktívne a fyzickou hrou sa snažili zaskočiť východniarov. Na Sihoti sa hral rýchly hokej, no chýbali mu výraznejšie gólové šance. V polovici úvodnej tretiny Ölveckého strela v presilovke takmer zaskočila Habala. Ten v poslednej chvíli pokryl puk lapačkou. O chvíľu na to ten istý hráč medzi kruhmi netrafil dobre puk a pri hosťoch stála aj šťastena. Prvú vážnu príležitosť mali Košičania v závere úvodnej tretiny. Po prihrávke spoza bránky napálil puk do Valenta Ignatuškin. V 18. minúte dostal dobrú prihrávku Suja a samostatný nájazd premenil na gól pod hornú žŕdku.

Hostia mali výborný vstup do druhej tretiny. Brophey využil zaváhanie pri rozohrávke súpera a strelou spomedzi kruhov zabezpečil Košiciam dvojgólové vedenie. V 25. minúte to s domácimi už vyzeralo veľmi zle. V presilovej hre mal Sýkora na pravom kruhu toľko času a priestoru, aby namieril a prestrelil Valenta. Šancu na úvodný gól mal následne Radjenovic. Položil si brankára, ale puk do odkrytej bránky nedopravil. Trenčínu nevyšla ani takmer dvojminútová presilová hra o dvoch hráčov. Následne oceliari uzavreli stredné pásmo a domácich do šancí nepúšťali. V závere pridal štvrtý gól Galamboš, ktorý ťažil z dobrej práce Kafku za bránkou.

Na začiatku poslednej tretiny sa Trenčínu predsa len podarilo streliť gól. Po odraze od mantinelu sa puk dostal k Hudecovi, ktorý našiel medzierku medzi Habalovými betónmi. V 49. minúte sa domáci dočkali aj v presilovej hre. Krejčího strelu tečoval pred brankárom Sádecký. O minútu už viedli oceliari iba o gól. Gulova strela od modrej čiary prepadla až do siete. Gólovú bodku za stretnutím dal v 59. minúte Haščák strelou do prázdnej bránky a následne sa presadil rovnakým spôsobom aj Spilar.

Dukla Trenčín – HC Košice 3:6 (0:1, 0:3, 3:2)

• Góly: 42. Hudec (Luhový, Dlouhý), 49. Sádecký (Hecl, Krejčí), 50. Gula (Krejči, Sádecký) – 18. Suja (Slovák), 21. Brophey (Suja, Koch), 25. Sýkora (Brophey, Spilar), 40. Galamboš (Kafka, Sýkora), 59. Haščák (Šerbatov), 60. Spilar (Derljuk, Vylúčení na 2 min: 4:7, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, Rozhodovali: Adamec, Soós – Výleta, Kis-Király, 3236 divákov.
  • Trenčín: Valent – Starosta, Rýgl, Frühauf, Cebák, Krejčí, Bohunický, Gula – O.Mikula, Ölvecký, Hlinka – M.Hecl, Sádecký, Bartovič – J.Švec, Radjenovic, T.Varga – M.Luhový, R.Dlouhý, D.Hudec
  • Košice: Habal – Šedivý, Dudáš, Koch, T.Slovák, Derljuk, Čížek, McDowell, Š. Petráš – Suja, Brophey, Spilár – Šerbatov, Ignatuškin, Marcel Haščák – Kafka, Galamboš, J.Sýkora – Lušňák, T.Klíma, Hričina

Hlasy trénerov

Peter Oremus, tréner Trenčína: „Som spokojný s pohybom aj vytváraním šancí. Horšie to už bolo s ich realizáciou. Dotiahli sme nepriaznivý stav a verili vo vyrovnanie. S odvedenou prácou na klzisku môžem prejaviť spokojnosť. Hráči si potlesk tribún zaslúžili.“

Marcel Šimurda, aasistent trénera Košíc: „Očakávali sme ťažký zápas, čo sa aj potvrdilo. Dôležité z našej strany bolo to, že sme ustáli dva razy oslabenie o dvoch hráčov. Čakali sme na šance, ktoré prišli. Zdalo sa, že vedenie 4:0 bude stačiť. Osemminútový výpadok sa nám nemôže stávať. Naďalej sme poctivo pracovali a verili v tri body. Ďakujem chlapcom, že zápas dobojovali.“

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja