Ilustračný obrázok k článku Tréner oceliarov nešetrí chválou: Podali sme najlepší výkon sezóny
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Tréner oceliarov nešetrí chválou: Podali sme najlepší výkon sezóny

Po vysokom víťazstve hokejistov Košíc nad Popradom 4:0 sa skloňovalo hlavne jedno meno.

Hokej
Hokej

Tréner oceliarov nešetrí chválou: Podali sme najlepší výkon sezóny

Po vysokom víťazstve hokejistov Košíc nad Popradom 4:0 sa skloňovalo hlavne jedno meno.

Ilustračný obrázok k článku Tréner oceliarov nešetrí chválou: Podali sme najlepší výkon sezóny
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

Tréner hokejistov HC Košice Jan Šťastný hovoril po stredajšom víťazstve nad Popradom 4:0 ako o najlepšom výkone tímu v sezóne. K víťazstvu výrazne prispel aj brankár Dominik Riečický, ktorý dosiahol druhé čisté konto v tomto extraligovom ročníku. Jeho forma je teší Šťastného o to viac, že ide o slovenského brankára.

Pozícia brankárskej jednotky pritom patrí Jakubovi Sedláčkovi. Český brankár doteraz nastúpil do 18 duelov, v ktorých dosiahol 90,84-percentnú úspešnosť zásahov a priemer 2,69 inkasovaného gólu na zápas a k tomu pridal aj dve čisté kontá. Košický odchovanec Riečický sa však ukazuje ako silná konkurencia. V 12 zápasoch dosiahol priemer 1,77 a úspešnosť 94,28 percenta.

„Tie pozície sú dané. Ja čakám na šancu a keď ju dostanem, tak ju chcem vždy naplno využiť. Bojujem, zatiaľ to ide a som za to rád,“ skromne poznamenal Riečický, ktorý Popradčanom zmaril všetkých 26 striel a okrem čistého konta zaznamenal aj asistenciu. „Podali sme výborný tímový výkon. Chlapci zblokovali veľa striel a pomohli mi k čistému kontu. Na začiatku druhej tretiny nás Popradčania zatvorili, ale potom sme dali druhý gól a to nás povzbudilo. Hlavne som sa chcel sústrediť na víťazstvo. V každom prípade sú tri body zo zápasu s Popradom výborné,“ zhodnotil gólman.

Forma ide nahor

Riečického štatistiky spôsobujú trénerskému štábu príjemné starosti. „Ja som len rád, že sme počas letného try-outu ukázali práve na ‚Ričiho‘. Musím vyzdvihnúť prácu trénerov brankárov Marka Milého a Dušana Strhárskeho, ktorí spravili s Dominikom veľký kus práce. Jeho forma nás teší o to viac, že v slovenskej extralige nepôsobí veľa slovenských brankárov. Väčšinou sú to cudzinci, preto je skvelé, že máme možnosť vychovať si svojho brankára,“ zhodnotil tréner Šťastný.

„Kubo Sedláček je stále v pozícii číslo jeden, ale sezóna je dlhá a cítime, že momentálne má Dominik lepšiu formu. Je príjemné mať dvoch brankárov, na ktorých sa môžeme spoľahnúť. Dominik svojou pracovitosťou a prístupom atakuje brankársky post v Košiciach. Dnes to bol náš najlepší výkon v sezóne,“ dodal.

Mudrák odchádza

Šťastný musel pred zápasom s Popradom vyriešiť niekoľko hráčskych absencií. Pre zranenie chýbal kapitán Michal Chovan, nenastúpili ani útočníci Martin Krasničan a Patrik Frič. Debut absolvoval mladík Lukáš Vaculík, siedmykrát v sezóne nastúpil 17-ročný Jakub Demek. Po návrate z MS hráčov do 20 rokov ešte nehral útočník Juraj Eliaš a s ďalším mladým reprezentantom Dávidom Mudrákom už v Košiciach nepočítajú.

„Rozprával som s Dávidom a aj s jeho agentom a jeho prosba bola vrátiť sa k nám do tímu s tým, že by zostal do konca sezóny. Chcel však, aby sme mu garantovali pozíciu medzi prvými šiestimi obrancami. To mu však garantovať určite nevieme,“ vysvetlil Šťastný s tým, že by nebolo korektné vziať ho do tímu, keď mu nevedia sľúbiť danú pozíciu. „Mám informáciu, že ide do Michaloviec, kde mu garantujú túto pozíciu, čo je pre vývoj mladého hráča len dobre,“ dodal.

Prečítajte si tiež

Zdroj: TASR
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie
Kam do mesta

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie