Eva Mikulová Správy

Trh na Dominikánskom námestí sa zmenil na Vianočný ostrov, FOTO

Varené vino, vianočné ozdoby, adventné vence, stromčeky ale aj živé kapry. To je aktuálny sortiment na starom "pľaci"

Ilustračný obrázok k článku Trh na Dominikánskom námestí sa zmenil na Vianočný ostrov, FOTO
12
Galéria
Zdroj: MČ Košice - Staré mesto

Blížiace sa najkrajšie sviatky v roku – Vianoce cítime už aj na trhu na Dominikánskom námestí. Atmosféra Vianoc je umocnená výzdobou ale najmä sortimentom typickým pre toto slávnostné obdobie.

Už od tohto piatku (4. december) sa predajná doba predlžuje až do večera, aby si vianočnú atmosféru mohli užiť i ľudia prichádzajúci z práce a nakúpili si všeličo, čo šikovní remeselníci ponúkajú.

„Nachystali sme očarujúce vianočné osvetlenie kostola a príjemnú vianočnú muziku, keďže predaj bude aj podvečer, aby si stihli nakúpiť aj ľudia idúci z práce. Vymenili sme sortiment, zeleninu a ovocie nahradili hand made umelci, remeselníci a predajcovia zaujímavých predmetov s vianočnou tematikou,“ informuje Mestská časť Staré mesto.

Aj fajnoty pod zub

Kamenné gastro prevádzky na Dominikánskom námestí ponúknu v okienkovom predaji varené vínko, punc, čajík s rumom, či nejaké fajnotky pod zub.

MČ Staré mesto upozorňuje, že nejde o vianočné trhy, iba malý ostrovček, kde sa môžete nadýchať vianočnej atmosféry pri dodržaní všetkých epidemiologických opatrení

Zdroj: Dnes24.sk

Kam do mesta

Najčítanejšie