Futbal

Už je známe, kto povedie FC Košice v novej sezóne: Klub stavil na tohto muža

Dohoda znie na rok s možnosťou opcie na ďalšiu sezónu.

Ilustračný obrázok k článku Už je známe, kto povedie FC Košice v novej sezóne: Klub stavil na tohto muža
Zdroj: TASR/František Iván

Na posledný a extrémne dôležitý zápas v minulej sezóne prevzal FC Košice tréner Gergely Geri. A práve on povedie Košičanov aj v druhej sezóne Niké ligy. Informuje o tom klub na svojej webovej stránke.

„Pred posledným zápasom minulej sezóny urobil klub dobré rozhodnutie, keď dal trénerskú príležitosť Gergelymu Gerimu. Pôvodná dohoda bola iba na jedno stretnutie, ale po skončení sezóny sme veľa diskutovali s Gergelym a dospeli sme k názoru, že mu dáme mandát viesť naše A-mužstvo aj v ďalšej sezóne. Má podľa mňa veľké ambície, pozná klub, pretože tu pracoval už od leta minulého roka a komunikácia s ním je ideálna. Je to pre neho tiež veľká príležitosť a všetci veríme, že spolu s Gergelym sa bude klub rozvíjať,“ okomentoval dohodu športový riaditeľ FC Košice Balázs Farkas.

„V prvom je to pre mňa veľká česť, že som dostal príležitosť viesť klub ako je FC Košice. Dohoda o mojom pokračovaní na lavičke žlto-modrých sa rodila jednoducho, keďže obe strany mali záujem nájsť spoločnú reč. Cieľom je hrať aktívny, rýchly a agresívny futbal, založený na dobrej organizácii hry a fyzickej pripravenosti. Radi by sme predvedenými výkonmi a výsledkami potešili našich fanúšikov. O konkrétnych cieľoch je ešte priskoro hovoriť. Múdrejší budeme po tom, ako sa nám podarí vyskladať káder. Intenzívne však pracujeme na tom, aby sme vytvorili konkurencieschopný tím. Určite sa chceme vyhnúť boju o záchranu a skončiť v tabuľke vyššie ako v minulom ročníku,“ uviedol Gergely Geri, ktorý už má k dispozícii aj realizačný tím.

Jeho asistentom bude Ľuboš Kordanič, rodák zo Sniny, ktorý naposledy pôsobil v Slovane Bratislava. Trénerom brankárov by mal byť Marián Kello. Novým kondičným trénerom bude Igor Bakalár, ktorý prichádza z Trenčína.

„Čo sa týka kádra, rozhodli sme sa ísť viac slovensko-českou cestou, ale nevylučujem aj príchod hráčov z iných krajín,“ doplnil Geri.

Foto: archívne

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM