Rôzne

Už TENTO víkend otvorí svoje brány kúpalisko na Rumanovej! Aké bude vstupné?

Zaujímavou a vyhľadávanou službou kúpaliska počas pracovných dní je skoré ranné a večerné plávanie.

Ilustračný obrázok k článku Už TENTO víkend otvorí svoje brány kúpalisko na Rumanovej! Aké bude vstupné?
Zdroj: Facebook.com/Kúpalisko Mestská plaváreň - Rumanova

Košičania a návštevníci metropoly východu budú mať aj tento rok k dispozícii dve mestské kúpaliská. Ako prvé sa pre návštevníkov už túto sobotu 15. júna o 9:00 hod. otvorí kúpalisko Rumanova v Mestskom parku. Informuje o tom radnica na svojom webe.

Kúpalisko Červená hviezda, v susedstve autobusovej stanice, otvorí svoje brány o dva týždne neskôr, v piatok 28. júna. Obe kúpaliská spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo (TEHO) a v prevádzke budú do konca augusta.

"Vždy sa snažíme návštevníkov prekvapiť aj nejakými novinkami. Tento rok sme sa sústredili najmä na menšie opravy a úpravy, maľovanie či opravy obkladov. Najviac našej energie totiž smeruje do rekonštrukcie krytej plavárne, ktorá sa zmení na Národné olympijské centrum plaveckých športov,“ uviedol na margo novej sezóny námestník riaditeľa TEHO Štefan Ferencz.

Kúpalisko Rumanova v košickom Mestskom parku je najnavštevovanejším mestským kúpaliskom. Otváracie časy kúpaliska sú denne od 9.00 do 19.00 hod. Zaujímavou a vyhľadávanou službou kúpaliska počas pracovných dní je skoré ranné a večerné plávanie v plaveckom 50 metrovom bazéne, ktoré pre verejnosť začína už o 7:30 a večer o 17:45.

Čo cenník? Vstupné sa oproti minulému roku nemení. Detský denný lístok stojí 6 eur, zľavnený po 15-tej hodine 4,50 eur. Deti do 4 rokov majú vstup zdarma. Dospelý denný lístok vás vyjde na 8 eur, zľavnený po 15-tej hodine 6,50 eur. Dôchodcovia a ZŤP zaplatia 5 eur. Študentský lístok je za 6,50 eur. Za jeden vstup na ranné, resp. večerné plávanie sa platí 3,50 eur.

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM