Eva Mikulová Krimi

V horiacom dome v košickej mestskej časti Krásna prišiel o život starší muž

Policajti z horiaceho domu vytiahli dve osoby. Bližšie okolnosti a presná príčina požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Ilustračný obrázok k článku V horiacom dome v košickej mestskej časti Krásna prišiel o život starší muž
Zdroj: Polícia SR - Košický kraj

V štvrtok (10.12.) v skorých ranných hodinách došlo za doposiaľ nezistených okolností k požiaru rodinného domu na Novej ulici v košickej mestskej časti Krásna, ktorý si vyžiadal jeden ľudský život.

„Na miesto udalosti boli vyslané všetky záchranné zložky. Do pár minút bola na mieste udalosti policajná hliadka OO PZ Košice Nad jazerom a  pohotovostnej motorizovanej jednotky KR PZ Košice. V tom čase už bol požiar v pokročilom štádiu. Dvere do domu policajtom otvorila staršia pani, ktorá uviedla, že na hornom poschodí sa nachádzajú ďalšie dve osoby,“ informovala nás krajská policajná hovorkyňa Jana Mesárová.

Zranený policajt

Policajti ani na sekundu neváhali a vošli do horiaceho domu, ktorého priestory boli husto zadymené. Na poschodí našli dve osoby, muža a ženu.

„Jeden z policajtov sa priplazil sa k žene a vytiahol ju z izby. Potom ženu spoločne s kolegami „péemječkármi“ vyniesli pred dom na bezpečné miesto. Policajti PMJ začali s oživovaním ženy až do príchodu záchranárov,“ uviedla J. Mesárová.

Potom vytiahli aj muža. Žiaľ, 56-ročného muža sa už oživiť nepodarilo. Žena (49) bola so zraneniami prevezená do nemocnice.

„Počas záchrannej akcie sa jeden zo zakročujúcich policajtov nadýchal splodín horenia, preto bol prevezený na ošetrenie do nemocnice. Po absolvovaní lekárskych ošetrení bol z nemocnice prepustený bez vážnejších ťažkostí,“ dodáva J. Mesárová.

Poverený príslušník PZ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Presnú príčinu úmrtia určí nariadená pitva. Bližšie okolnosti a presná príčina požiaru je predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Zdroj: Dnes24.sk

Kam do mesta

Najčítanejšie