Správy

Košická radnica dospela k radikálnemu rozhodnutiu: Prvé bilboardy idú dole!

Mesto Košice sa pustí do odstraňovania reklamných panelov na svojom území. Podľa magistrátu sa tak viditeľne zníži vizuálny smog, čo prispeje ku krajšiemu prostrediu pre všetkých Košičanov aj návštevníkov mesta.

Ilustračný obrázok k článku Košická radnica dospela k radikálnemu rozhodnutiu: Prvé bilboardy idú dole!
Zdroj: TASR

Príslušné stavebné úrady už vydali mestu súhlas s odstránením prvých 15 panelov. Tie budú demontované Bytovým podnikom mesta Košice. Informovala o tom hovorkyňa Košíc, Linda Šnajdárová.

Košice v súčasnosti riešia pasportizáciu legálnych a nelegálnych reklamných zariadení na pozemkoch mesta. „Magistrát už zrealizoval zmenu územného plánu, ktorý zásadne reguluje počet reklamných zariadení podľa bonity jednotlivých lokalít v meste. Začína tiež s konaniami na stavebných úradoch, ktoré sa týkajú nepovolených reklamných zariadení na súkromných pozemkoch a nehnuteľnostiach,“ uviedla L. Šnajdárová.

„Vizuálny smog je problém, ktorý chcú riešiť viaceré mestá. My sme s jeho riešením už začali. Záleží nám na tom, aby Košičania a návštevníci mesta spoznali Košice také krásne a jedinečné, aké sú, a to bez zbytočnej reklamy, ktorá odpútava ich pozornosť,“ skonštatoval primátor mesta, Richard Raši.

Mesto už zaslalo dotknutým reklamným spoločnostiam výzvu na odstránenie panelov na vlastné náklady. Ak tak neurobia do siedmich dní od doručenia výzvy, bilbordy budú podľa hovorkyne odstránené mestom Košice ako vlastníkom pozemkov, na ktorých sa nachádzajú. Náklady súvisiace s demontážou si následne magistrát uplatní u reklamných spoločností.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM