Michal Lendel Krimi

V Košiciach došlo k vražde: Mŕtveho muža (†55) sa v byte už nepodarilo oživiť

Ochrancovia poriadku vyšetrujú vraždu muža (†55), ktorého telo sa našlo v jednom z košických bytov. Polícia zadržala ako podozrivú Košičanku (56), ktorá s nebohým mužom žila istý čas v spoločnej domácnosti.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach došlo k vražde: Mŕtveho muža (†55) sa v byte už nepodarilo oživiť
Zdroj: TASR

V sobotu popoludní došlo podľa polície v jednom z košických bytov k tragickej udalosti, pri ktorej bol usmrtený 55-ročný muž. „Muž aj napriek oživovaniu privolaných záchranárov RZP zraneniam na mieste podľahol,“ uviedla košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Vyšetrovateľ odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva v Košiciach v danej veci začal trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy, kde je trestná sadzba 15 až dvadsať rokov. „Môžeme potvrdiť, že už v sobotu bola vyšetrovateľom PZ, ktorý prípad vyšetruje, ako podozrivá z tohto činu zadržaná 56-ročná žena z Košíc, ktorá s nebohým mužom istý čas žila v spoločnej domácnosti,“ ozrejmila hovorkyňa.

Ich vzájomný vzťah a prípadné nezhody sú predmetom vyšetrovania. Rozsah a charakter zranení určí až nariadená pitva. Okolnosti prípadu sú predmetom ďalšieho vyšetrovania. V závislosti od výsledkov vykonania prvotných úkonov vyšetrovateľ PZ rozhodne o ďalšom postupe v trestnom konaní.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM