Rôzne

V Košiciach nafukovačkou prekryli 33-metrový bazén! ODKEDY bude k dispozícii?

K prekrytiu vodnopólového bazéna pristúpili kvôli výstavbe plaveckého komplexu, ktorá dočasne obmedzila možnosti pre fanúšikov plávania.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach nafukovačkou prekryli 33-metrový bazén! ODKEDY bude k dispozícii?
Zdroj: Facebook.com/Jaro Polaček

„Nad nami je nafukovačka, ktorou sme prekryli osem dráhový 33-metrový bazén, aby mohol slúžiť klubom, verejnosti a všetkým fanúšikom plávania,“ prezradil prostredníctvom videa na sociálnej sieti košický primátor Jaroslav Polaček. Novinka sa týka kúpaliska Červená hviezda.

Samospráva k tomuto kroku pristúpila z dôvodu, že aktuálne prebieha prestavba Mestskej krytej plavárne na moderný plavecký komplex a kluby či priaznivci plávania tak majú obmedzené možnosti. V plavárni mali pred rekonštrukciou k dispozícii osem dráhový 50-metrový bazén.

Podľa primátora priestor bude vykurovaný, sú tam nové šatne, turniket a vstup. „Celý tento priestor dokáže fungovať aj mimo kúpaliska Červená hviezda ako autonómne zariadenie,“ poznamenal.

Bazén mal byť už od pondelka k dispozícii, no Červená hviezda informuje na svojom webe o zmene. „Z dôvodu nevydaného rozhodnutia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Košice sme nútení presunúť termín otvorenia bazéna z dňa 25.9.2023 na deň 27.9.2023 od 6:00 hod.“

Mohlo by vás zaujímať:

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM