Krimi

V Košiciach zasahovali príslušníci kriminálnej polície: Zadržali podpaľača kontajnerov!

V metropole východu boli v akcii kriminalisti. Polícia informovala, že zadržali Pavla (24). Prinášame podrobnosti.

Ilustračný obrázok k článku V Košiciach zasahovali príslušníci kriminálnej polície: Zadržali podpaľača kontajnerov!
Zdroj: Dnes24.sk

Polícia informovala, že košickí policajti v troch prípadoch obvinili z prečinu poškodzovania cudzej veci Pavla (24) z okresu Košice okolie, ktorého príslušníci kriminálnej polície prichytili v utorok (17.4.) na Braniskovej ulici v Košiciach so zapaľovačom a novinami v ruke. „Stál pri otvorenej smetnej nádobe. Predtým podpálil dve nádoby na smeti,“ uviedla krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Tá zároveň dodala, že podľa doterajšieho vyšetrovania obvinený muž podpálil 3 plastové kontajnery na odpad na Toryskej ulici koncom januára tohto roka. Doplnila, že v polovici marca na siedmych uliciach v mestskej časti Košice Západ založil požiar 23 plastových kontajnerov na odpad, v dôsledku požiarov došlo na Rožňavskej ulici k obhoreniu v blízkosti zaparkovaného vozidla zn. Citroen Berlingo.

„V utorok (17.4.) dopoludnia podpálil dva plastové kontajnery, jednu na Komenského ulici, druhú na Letnej. Svojim konaním spôsobil poškodeným spoločnostiam celkovú škodu vyčíslenú na viac ako 10 000 eur. Obvinená osoba bola umiestnená do cely policajného zaistenia s podnetom na jeho väzobné stíhanie. V prípade dokázania viny hrozí obvinenej osobe trest odňatia slobody až na tri roky,“ povedala Mésarová.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM