V šlágri porazili Košice Bystricu: Rozhodla hokejová vyspelosť oceliarov

Zápas medzi domácimi Košičanmi a Bystricou mal od úvodu dobrú úroveň. Šance sa striedali na oboch stranách, pričom obaja gólmani podržali svoje mužstvá. V ďalšom priebehu sa však prejavila hokejová vyspelosť oceliarov, čím si domáci dokázali vypracovať gólové šance, v ktorých zápas rozhodli.

Ilustračný obrázok k článku V šlágri porazili Košice Bystricu: Rozhodla hokejová vyspelosť  oceliarov

Už počas úvodných sekúnd zamestnal hosťujúceho gólmana dva razy Bartoš. Na opačnej strane v dobrej pozícii zakončoval lišiacky bekhendom Macík, ale Hylák si dal pozor. Z následného protiútoku tvrdo pálil Jenčík, Kalemba však stál na správnom mieste. V 5. minúte prišli tri šance domácich hráčov, na bystrickom brankárovi si postupne „vylámali zuby“ Spilar, Jokeľ i Boltun. O dve minúty neskôr predsa len prekonal Kalembu strelou z pravej strany domáci obranca Cebák – 1:0. O 24 sekúnd neskôr už bolo vyrovnané, keď sa pred Hylákom presadil Kafka – 1:1. V ďalšom priebehu sa hra prelievala z jednej strany na druhú so streleckými príležitosťami na obidvoch stranách. V 16. minúte bol počas presilovej hry blízko ku gólu White, ale obrana „oceliarov“ odpratala puk v poslednej chvíli do bezpečia. Dve minúty pred koncom úvodnej dvadsaťminútovky Kalemba reflexívnym zákrokom zneškodnil tutovku Pašekovi, ktorý zakončoval do odkrytej časti jeho bránky.

O prvú veľkú príležitosť v druhej tretine sa postarali hostia, keď sa White dostal k vyrazenému puku, ale Hylák mu reflexívne ľavým betónom zmaril dôvod na radosť. „Oceliari“ si vypracovali šancu po peknej kombinácii o štyri minúty neskôr, Bartošovu strelu Kalemba kryl. „Baranom“ robil problémy predovšetkým tretí útok domácich, krídelník našiel peknou prihrávkou obrancu Cebáka, stav sa ale nezmenil. V 37. minúte sa pri signalizovanom vylúčení hostí, dostal pred Kalembom k puku Jenčík, z otočky ho nedokázal prekonať. Podarilo sa to až Pašekovi v následnej početnej výhode, keď vymietol ľavý horný roh bystrickej bránky – 2:1. V závere druhej časti hrali presilovku hostia, počas nej sa dostal do úniku domáci Nagy, trafil iba vrchnú konštrukciu bránky.

Tretie dejstvo odštartovala šanca aktívneho Whitea, ktorý sa v 44. minúte natlačil do zakončenia, Hylák podržal svoj tím. O dve minúty neskôr zahrmelo na opačnej strane, keď sa po sérii prihrávok dostal k zakončeniu Jenčík a prestrelil Kalembu – 3:1. „Oceliari“ pridali štvrtý gól v 56. minúte počas presilovej hry, keď Nagy našiel voľného Bartoša a ten už do prázdnej bránky nemal problém skórovať – 4:1.

Hlasy trénerov:

Pavol Zůbek, asistent trénera Košíc: „Zápas bol dlho gólovo tesný, pretože súper dobre bránil stredné pásmo. Darilo sa mu chytať našich rýchlych útočníkov a ak sa im podarilo presadiť sa, tak buď to chytil brankár alebo puk skončil na konštrukcii bránky. Myslím si, že v záverečnej tretine sme pridali na dôraze a vypracovali niekoľko gólových šancí. Víťazstvo bolo zaslúžené a teší nás využitie presilových hier, ktoré rovnako rozhodli o výsledku.“

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: *** „Videli sme zaujímavé stretnutie z oboch strán. Prvú tretinu sme boli domácim vyrovnaným súperom. V druhej časti sa už prejavila hokejová vyspelosť súpera, najmä v situáciách jeden na jedného, v ktorých boli lepší a vznikali z toho prečíslenia. Z nich sme dostávali góly, spravili sme niekoľko chýb, s ktorými sa musíme vyrovnať, ale musíme priznať, že súper bol dnes lepší.“***

HC Košice – HC'05 Banská Bystrica 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Góly: 7. Cebák, 38. Pašek, 46. Jenčík, 54. Bartoš – 7. Kafka. Rozhodovali: J. Konc – Jobbágy, M. Smrek, vylúčení: 3:3, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 4521 divákov