Aktualizované Eva Mikulová Správy

V univerzitnej nemocnici tento rok dokončia výmenu 13 výťahov

Celkovo výmena, ktorá sa začala vlani, zahŕňa osem výťahov v areáli na Triede SNP a päť výťahov v areáli na Rastislavovej ulici.

Ilustračný obrázok k článku V univerzitnej nemocnici tento rok dokončia výmenu 13 výťahov
Zdroj: UNLP

Výsledkom rekonštrukcií bude výrazné zvýšenie rýchlosti, komfortu, kapacity a bezpečnosti prepravy pacientov a návštevníkov nemocnice. 

„V poslednom období  sme realizovali výstavbu pevných oddeľovacích stien medzi novými výťahmi po celej výške monobloku, spolu 20 poschodí, v areáli na Tr. SNP 1 tak, ako si to vyžadujú súčasné platné normy,“ informovala nás hovorkyňa UNLP Ivana Vaněková.

Aby minimalizovali dopad prác na návštevníkov aj zamestnancov,  práce na najviac používaných výťahoch realizovali počas nedávneho sviatočného obdobia, keď bol počet pacientov a zamestnancov výrazne znížený.

Vždy je jeden výťah funkčný

„K samotnej výmene  výťahov pre návštevníkov pristúpime až po kompletnej realizácii výmeny výťahu „D“ tak,  aby bol k dispozícii pre návštevníkov. Zároveň je výmena zmluvne zabezpečená tak, že vždy minimálne jeden doterajší výťah „A,B,C“ určený pre návštevníkov musí byt funkčný,“ dodáva I. Vaněková.

S výmenou výťahov začali ešte v roku 2019, kedy vymenili 2 výťahy a bude pokračovať aj takmer celý tento rok, predpokladané ukončenie prác na všetkých výťahoch je naplánované na september 2020.

Výmena 12 výťahov je financovaná z prostriedkov pridelených MZ SR, celková cena je 1.131.100,00 € bez DPH. Výmena osobného výťahu na poliklinike na Tr. SNP 1 je hradená z vlastných prostriedkov nemocnice, náklad predstavuje čiastku 53 900,00 € bez DPH. 

Zdroj: UNLP
Zdroj: kosice.dnes24.sk/TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie