Eva Mikulová Rôzne

V univerzitnej nemocnici vymenia a zrekonštruujú 13 výťahov

Ako prvý dostal nový šat výťah v XVIII. pavilóne na Rastislavovej 43, kde sa nachádzajú dve lôžkové pracoviská a to Neurologické oddelenie a Klinika pracovného lekárstva.

Ilustračný obrázok k článku V univerzitnej nemocnici vymenia a zrekonštruujú 13 výťahov
3
Galéria
Zdroj: UNLP

Spolu Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice v roku 2019 opraví alebo úplne vymení 13 výťahov v oboch areáloch.

Ako prvý dostal nový šat výťah v XVIII. pavilóne na Rastislavovej 43, kde sa nachádzajú dve veľké lôžkové pracoviská a to Neurologické oddelenie a Klinika pracovného lekárstva. V tomto pavilóne sa nachádzajú dva výťahy- osobný s nosnosťou 250 kg a veľký lôžkový s nosnosťou 500 kg.

Z dôvodu zabezpečenia bezpečnosti a spoľahlivej prevádzky bol výťah s drevenou kabínou a drevenými dverami o nosnosti 500 kg z roku výroby 1968 vymenený za nový s nosnosťou až 1600 kg a s prepravnou kapacitou 20 osôb. Touto výmenou sa okrem komfortu pre pacientov a zamestnancov zvýšila aj rýchlosť prepravy.

„Dodávka, výmena a uvedenie výťahu do prevádzky prebehlo v spolupráci s oddeleniami ply­nule a bez podstatných problémov. Celková cena predmetu zákazky na výmenu tohto výťahu predstavovala sumu 65 950 Eur bez DPH,“ uviedol za Odbor technických a prevádzkových činností Milan Kozub. Dodávka a výmena výťahu bola realizovaná v mesiacoch február až apríl 2019.

Tento rok ešte UNLP Košice plánuje zrealizovať dodávku a výmenu výťahov na pracovisku Rastislavova 43 v počte 5 kusov, na Tr. SNP 1 v centrálnom monobloku v počte 4 kusy výškových výťahov a na Poliklinike vymenia 3 kusy výťahov. 

Zdroj: kosice.dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM