Správy

V UNLP pre kolapsy z tepla ošetrili tento týždeň 19 ľudí

Horúce počasie si vyžiadalo svoju daň. V Košiciach tak kvôli kolapsom ošetrili množstvo ľudí, niektorých museli hospitalizovať.

Ilustračný obrázok k článku V UNLP pre kolapsy z tepla ošetrili tento týždeň 19 ľudí
Zdroj: TASR

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura v Košiciach od pondelka (31.7.) do dnešnej 13. hodiny pre kolaps z tepla ošetrili 19 ľudí. TASR o tom informovala hovorkyňa nemocnice Ivana Stašková.

„Z toho troch pacientov sme museli aj hospitalizovať. Väčšinou išlo o staršie osoby. Konkrétne dnes sme ošetrili už troch ľudí. Pacientov do nemocnice priviezla sanitka alebo prišli sami. Naši odborníci im poskytli adekvátnu zdravotnú starostlivosť vrátane infúznej liečby,“ uviedla Stašková.

Pre pretrvávajúce teplé počasie podľa jej slov neodporúčajú ľuďom zdržiavať sa na priamom slnku, iba ak s pokrývkou hlavy. „Dôležité je dodržiavať pravidelný pitný režim a obliekať si radšej vzdušné oblečenie svetlej farby. V týchto dňoch je lepšie konzumovať ľahšie jedlá a jesť veľa čerstvého ovocia a zeleniny,“ zdôraznila Stašková.

Podľa jej slov ak ľudia uvidia, že niekomu v ich okolí prišlo nevoľno z tepla, je potrebné umiestniť ho do tieňa, poskytnúť mu tekutiny a v prípade potreby zavolať záchranku.

Foto: Ilustračné

Zdroj: TASR
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM