Eva Mikulová Krimi

Vandali vyčíňali na Detskej železnici! Zničili kvety, demolovali značky, FOTO + VIDEO

V noci zo soboty na nedeľu (z 9. na 10. mája) sa partia výtržníkov vybúrila na stanici Detskej železnice. Trestu neujdú, všetko zaznamenala bezpečnostná kamera.

Ilustračný obrázok k článku Vandali vyčíňali na Detskej železnici! Zničili kvety, demolovali značky, FOTO + VIDEO
8
Galéria
Zdroj: Detská železnica Košice

Tak nad takýmto vyčíňaním zostáva rozum stáť. V týchto ťažkých časoch, kedy sa každý snaží žiť a prežiť najlepšie ako sa dá s čo najmenšími stratami je vandalizmus vrcholom cynizmu.

Zachytila ich bezpečnostná kamera

Partia mladých mužov, pravdepodobne podgurážených, v noci zo soboty na nedeľu (z 9. na 10 . mája) len tak zo zábavy zničili časť zariadenia na stanici Detskej železnici v Čermeli.

Ich vandalizmus zachytila bezpečnostná kamera a tak budú s najväčšiu pravdepodobnosťou dolapení a potrestaní.

Detská železnica začala svoju sezónu len 8. mája za prísnych bezpečnostných opatrení a funguje len vďaka dobrovoľníkom a nadšencom.

„Potom, čo dobrovoľníci na vlastné náklady skrášlili stanicu Čermeľ množstvom rozkvitnutých červených muškátov, sa na niekoľko z nich najskôr ulakomila skupina výletníkov minulú nedeľu 3. mája a jednoducho ich ukradli aj s črepníkom. Horšie dopadli uplynulú noc zo soboty na nedeľu, kedy podľahli nájazdu skupine vandalov v tínedžerskom veku,“ informuje železnica na svojej FB stránke.

Mladí železničiari ráno po príchode do služby neverili vlastným očiam. Okrem vyvrátených kvetináčov, našli aj rozhádzané koše, rozsypané smeti a prevrátené dopravné značky na Čermeľskej ceste.

„Ich vyčíňanie zachytili bezpečnostné kamery a tak ak niekoho spoznáte, pokojne ho oznámte vedeniu železničky alebo najbližšiemu oddeleniu Policajného zboru SR. Materiálne škody síce nie sú vysoké, o to väčšia je však škoda morálna, ktorá dehonestuje prácu a nadšenie mladých dobrovoľníkov,“ uvádzajú železničiari a dodávajú:

„Nespratníkom odpustíme ich vyčíňanie iba v prípade, že si škodu prídu poctivo odpracovať. Zároveň prosíme všetkých slušných občanov, ktorým záleží na pekných Košiciach, aby si všímali podobné neprístojnosti nielen na detskej železnici, ale aj v celom meste. Vopred ďakujeme za spoluprácu.“

Zdroj: Detská železnica Košice
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie