Eva Mikulová Správy

Vandali vyčíňali na detskom ihrisku na Uherovej ulici aj na ženských toaletách v parku, FOTO

Vandali na ihrisku poliali jednotlivé herné prvky a lavičku opotrebovaným motorovým olejom. Je dočasne uzavreté.

Ilustračný obrázok k článku Vandali vyčíňali na detskom ihrisku na Uherovej ulici aj na ženských toaletách v parku, FOTO
3
Galéria

Mesto Košice upozorňuje na prípady vandalizmu, ktoré sa stali v nedávnych dňoch. Nepochopiteľne poškodili umývadlo a batérie na ženských toaletách v Mestskom parku pri kúpalisku Rumanova.

Ďalší prípad vandalizmu bol zaznamenaný na detskom ihrisku na Uherovej 2, ktoré museli od stredy dočasne uzavrieť. Vandali jednotlivé herné prvky a lavičku poliali opotrebovaným motorovým olejom.

Ide vskutku o nepochopiteľné správanie, ktorého cieľom bolo jediné – znefunkčniť obľúbený detský park určený pre širokú verejnosť. Momentálne prebieha dôkladné čistenie, počas ktorého bude park mimo prevádzku. Následne bude opäť sprístupnený deťom.

„Čistenie môže byť ovplyvnené aktuálnym počasím a sprístupnenie ihriska sa očakáva až koncom budúceho týždňa,“ uviedla riaditeľa Správy mestskej zelene v Košiciach Marta Popríková.

Zachovalý stav verejného majetku a čistota okolia by mali byť dôležité pre všetkých. Ak ste svedkom vandalizmu, nahláste toto konanie mestskej polícii na čísle 159. Výtržníci nesmú rozhodovať o tom, v akom prostredí budeme žiť.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie