Väzenského dozorcu v Košiciach obvinili z korupcie

Z prijímania úplatku a zneužitia právomoci verejného činiteľa obvinil vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

Ilustračný obrázok k článku Väzenského dozorcu v Košiciach obvinili z korupcie
Zdroj: TASR

Informovala o tom v utorok hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Baloghová.

Chcel od väzňa úplatok

Obvinený 26-ročný muž mal ponúknuť jednému z odsúdených v košickej väznici, že mu za mesačný poplatok 2000 eur „prepašuje“ kokaín a ďalšie veci, ktoré nie sú v ústave pre výkon väzby povolené. „Ďalšia suma by sa odvíjala od potrieb a požiadaviek odsúdeného,“ uviedla hovorkyňa.

S kontaktnou osobou svojho „klienta“ sa obvinený stretol v Košiciach na parkovisku pred nákupným centrom, kde mal osobne prediskutovať ďalšie detaily a prevziať úplatok.

„Stretnutie prebehlo podľa plánu, avšak moment prekvapenia prišiel vo chvíli, keď si prevzal peniaze v hodnote 7000 eur a zadržali ho policajti Národnej kriminálnej agentúry,“ konštatovala Baloghová.

V prípade dokázania viny hrozí obvinenému ako verejnému činiteľovi za korupciu trest odňatia slobody na päť až 12 rokov, za zneužitie právomoci od dvoch do piatich rokov. Stíhaný je na slobode.

Zdroj: TASR