Eva Mikulová Správy

Verejný cintorín aj areál krematória sú opäť otvorené

Oba pohrebiská boli v rámci opatrení na zamedzenie šírenia nového koronavírusu pre verejnosť uzatvorené od 19. marca s výnimkou troch dní medzi 1. a 3. aprílom.

Ilustračný obrázok k článku Verejný cintorín aj areál krematória sú opäť otvorené
Zdroj: TASR

Správa mestskej zelene v Košiciach na základe rozhodnutia Krízového štábu Mesta Košice od stredy 22. apríla opätovne otvára pre verejnosť Mestský cintorín a Urnový háj v Krematóriu.

Otvorené oba vchody

Až do konca apríla budú Mestský cintorín a Urnový háj v Krematóriu otvorené od 8.00 hod. do 18.00 hod.

Od 1. mája budú otváracie hodiny medzi 7.00 hod. – 20.00 hod. Verejnosť bude môcť využívať oba vstupy na Verejný cintorín z Cintorínskej ulice ako aj zo Železníkov.

Do Urnového hája pri Krematóriu sa bude možné dostať cez vchod v blízkosti parkoviska. Pri návšteve oboch pietnych miest návštevníci sú povinní rešpektovať príkaz o nosení rúšok a dodržaní minimálne dvojmetrového odstupu od seba.

Aj naďalej platí, že počas smútočných obradov bude na oboch pietnych miestach v meste umožnená prítomnosť maximálne 10 ľuďom pod podmienkou dodržiavania všetkých ďalších bezpečnostných opatrení.

Takisto zostávajú v platnosti aj obmedzenia týkajúce sa vybavovania pohrebov alebo kremácií, kde SMsZ aj naďalej zabezpečuje len naliehavú administratívu, ktorá neznesie odklad.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM