Adam Stečák Rôzne

VIDEO: V košickom Kulturparku sa konal Polievkový festival

Košický Kulturpark hostil ďalší ročník Polievkového festivalu. Milovníci tohto jedla si mohli pochutnať na viac ako 40 polievkach.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: V košickom Kulturparku sa konal Polievkový festival
19
Galéria

Areál Kulturparku hostil počas víkendovej slnečnej soboty, Polievkový festival. Vo varení polievok sa zúčastnilo 43 tímov.

Obľúbený pokrm si našiel každý návštevník. Pochutnať ste si mohli napríklad na zaujímavej polievke s chili a s čokoládou, zázvorovo-mrkvovým krémom, či karibskej kukuričnej polievke. V stánkoch ste mohli nájsť taktiež polievky typické pre Bulharsko, Ukrajinu, Poľsko a Mongolsko.

Súťažné tímy boli rozdelené do dvoch skupín. V prvej súťažili viaceré komunity z rôznych záujmových, národnostných a iných minorít. Druhá skupina pozostávala z profesionálov z oblasti gastronómie, ktorí festival a jeho základné myšlienky aj finančne podporili. Boli nimi reštaurácie Hafnergasse a taktiež Hotel Maraton.

O najlepšiu polievku hlasovali návštevníci hlasovacími lístkami. Zábavu pre najmenších zorganizovali Veselé varešky s Nikou, Hlinená kuchyňa so Silviou či interaktívna hra pre deti s Haligandou.

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Polievkovy festival Košice
19
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie