Eva Mikulová Kultúra

Mladá výtvarníčka Alžbeta Meňkyová vystavuje po Prahe a Ústí nad Labem aj v Košiciach

Talentovaná Michalovčanka zbiera sny svojich kamarátov. Má teóriu, že obraz by mal rozprávať sám za seba, veď očami prijímame až 90 percent informácií.

Ilustračný obrázok k článku Mladá výtvarníčka Alžbeta Meňkyová vystavuje po Prahe a Ústí nad Labem aj v Košiciach
7
Galéria

Po nedávnych výstavách v Prahe a Ústí nad Labem predstavuje svoje diela aj v Košiciach. Vo Fashion Point Café prezentuje svoju najnovšiu tvorbu doplnenú aj o dva staršie obrazy. Prvý sa volá Explózia, ten je ešte z roku 2012 a tým druhým je Mladý Beethowen.

Výstava potrvá do 5. novembra.

Priateľ ako Beethowen

"Pri jeho maľovaní mi bol predlohou môj bývalý priateľ, s ktorým sme sa spoznali v Prahe. Maľovať som ho začala v roku 2014, potom ostal rozrobený a teraz po tých štyroch rokoch, čo už nie sme spolu som sa k tomu plátnu vrátila a dokončila ho. Povedala som si, že v tvári má pre mňa taký krásne expresívny výraz a silnú emóciu, že by bola škoda nedokončiť ho. “ predstavuje Alby svoju tvorbu.

Sympatická východniarka chcela pôvodne ísť z rodných Michaloviec študovať do Košíc na Školu úžitkového výtvarníctva. „Rodičia ma ale prihlásili na gymnázium, lebo dúfali, že budem robiť niečo normálne,“ rozosmiala sa Alžbetka, ktorú láska k maľovaniu neprešla ani počas strednej školy a po maturite si to nasmerovala do Ateliéru experimentálnej tvorby k Rudolfovi Sikorovi a Zbyňkovi Prokopovi na Fakultu umení v Košiciach.

Potom pokračovala na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave v Ateliéri priestorovej komunikácie APK+ u Antona Čierneho a Matěja Smetanu a hneď po jej absolvovaní sa presťahovala do Prahy, kde žije štyri roky.

Momentálne pripravuje ďalšie dve výstavy. V Krakove a ďalšiu po Novom roku v Prahe.

Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie