Aktualizované Adam Stečák Iné športy Šport

VIDEO: Ženy odhodili podpätky a rozbehli sa naprieč mestom

V nedeľu popoludní sa organizovalo na Hlavnej ulici jedinečné športové podujatie Velvet Run, určené výhradne dámam.

Ilustračný obrázok k článku VIDEO: Ženy odhodili podpätky a rozbehli sa naprieč mestom
36
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Velvet Run začínal a končil pri Urbanovej veži. Dámy bežali Hlavnou ulicou, Mestským parkom, Alžbetinou, Mlynskou a Vrátnou ulicou. Pre účastníčky boli pripravené dve trate. Kratšia 5-kilometrová a dlhšia 10-kilometrová, pričom sa bežal dvakrát 5-kilometrový okruh.

Podujatie začalo detským behom vo viacerých kategóriách podľa veku. Prvé miesta tu obsadili malí súťažiaci: Mia, Leo, Soňa, Daniel a Patrícia. Po nich nasledovali preteky dám v prvom ženskom behu na Slovensku.

Po menšej rozcvičke bežkýň, Velvet Run odštartovala Katarína Berešová, reprezentantka Slovenska v atletike. Majsterka SR v roku 2012 v disciplínach polmaratón a cezpoľný beh (cross) a tiež aj účastníčka LOH v Londýne 2012 v disciplíne maratón. Súťažiace počas behu prišli podporiť aj slovenské atlétky, sestry Dana a Jana Velďákové.

Na 10-kilometrovej trati sa ako prvá umiestnila Buková Alexandra, ktorá Velvet Run zabehla za 48min3s a na 5kilometrovej trase zvíťazila Petronela Filipová s časom 21min8s.

Výťažok z podujatia poputuje neziskovej organizácii Úsmev ako dar a projektu Vincentínum – Centrum pre rodiny Košice – Šaca. Velvet Run pomôže i materiálne, a to zbierkou nosenej obuvi účastníčok s heslom – „Vyzula si? Podaj ďalej!“

Gabriela Onušková, foto: Adam Stečák

Pozrite si vo videu a v galérii, čo sa nám podarilo zachytiť…

Dajte LIKE na našej FB stránke a máte vždy čerstvé info z Košíc a okolia

Velvet Run
36
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: Dnes24.sk
Zdroj: kosice.dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie