Iné športy

Vodní pólisti ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto zvíťazili pred vlastným publikom v šiestom finálovom stretnutí Pharma Group extraligy nad Slávia UK Bratislava 9:6. Košičania triumfovali v sérii hranej na štyri víťazstvá 4:2 a získali svoj premiérový titul.

Ilustračný obrázok k článku Vodnopólový primát ostáva v Košiciach: Novými slovenskými šampiónmi sú Modrí Draci!

Domáci hráči zaznamenali dobrý vstup do stretnutia a už v 3. minúte viedli po úspešnom realizovaní 5m hodu Molnára 2:0. O minútu neskôr kontroval Nedbal, ale Košičania si udržali dvojgólové vedenie do 15. minúty – 4:2. S polčasovým klaksónom vyrovnal na 4:4 hosťujúci Nedbal.

Misku váh znova naklonil na stranu košického družstva druhým gólom v stretnutí Molnár, ale v 22. minúte Kratochvíl vyrovnal na 5:5. Dvadsaťdeväť sekúnd pred koncom tretej štvrtiny Nižný upravil na 6:5 a na rozdiel dvoch gólov zvýšil v 27. minúte Zaťovič. Modrí Draci napokon triumfovali po výsledku 9:6.

Hlasy po zápase:

Cinzia Ragusová, trénerka Modrých Drakov Košice: „Chcem sa poďakovať mužstvu i svojmu asistentovi. Nemali sme jednoduchý rok a veľa ľudí nám neverilo. Rozhodla naša obrana pri presilovkách súpera.“

Juraj Zaťovič, hráč Modrých Drakov Košice: „Pocity po zisku titulu sú skvelé a je to najvyššie ocenenie pre vodného pólistu na Slovensku. Som rád, že sa nám to podarilo s ŠKP po štyroch rokoch, najmä po minulej sezóne.“

Gejza Gyurcsi, hráč Slávia UK Bratislava: „Rozhodla posledná štvrtina, samozrejme, aj predchádzajúce duely. Myslím si, že v rozhodujúcom momente rozhodca prerušil hru a dosť to ovplyvnilo hru. Pravdepodobne sme sa tam zlomili a asi to bol kľúčový bod.“

ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto – Slávia UK Bratislava 9:6 (3:1, 1:3, 2:1, 3:1)

Góly: Molnár a Zaťovič po 2, Kašper, A. Nagy, Sakáč, Nižný a Palaščák po 1 – Gyurcsi 3, Nedbal 2, Kratochvíl 1, vylúčenia: 10:11, 5m hody: 2/1–0/0, 500 divákov.

/konečný stav série 4:2, titul získali hráči ŠKP Modrí Draci Košice-Staré Mesto/