Eva Mikulová Správy

Všetky mestské škôlky a školy budú otvorené, chcú dať Košičania svoje deti do škôl?

Mesto Košice obnoví od pondelka (1. 6.) prevádzku vo všetkých materských (MŠ) a základných školách (ZŠ) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.

Ilustračný obrázok k článku Všetky mestské škôlky a školy budú otvorené, chcú dať Košičania svoje deti do škôl?
Zdroj: pixabay.com

„Po obnovení prevádzky 65 percent rodičov detí prejavilo záujem o návštevu MŠ. Do ZŠ nastúpi 71,1 percenta žiakov 1. – 5. ročníka,“ informoval hovorca mesta Vladimír Fabian s tým, že počet detí v košických MŠ bol pred prerušením prevádzky škôl 5540.

Do materských škôl sa všetky deti nedostanú

ZŠ navštevuje spolu 7791 žiakov 1. až 4. ročníka a 1948 žiakov 5. ročníka.

Do ZŠ nastúpia všetci žiaci, ktorých rodičia o to prejavili záujem. Na základe rozhodnutia ministra školstva SR je maximálny počet detí v triede MŠ stanovený na 15, čím sú obmedzené možnosti na umiestnenie všetkých detí.

Zamestnanci, ktorí patria do rizikovej skupiny, nie sú povinní vykonávať prácu na pracovisku a z toho dôvodu je obmedzené aj personálne zabezpečenie v MŠ,“ povedal Fabian.

Aktuálne podmienky mesta umožňujú umiestnenie detí zamestnancov v prvej línii a rodičov, ktorí sú zamestnaní.

Mestská hromadná doprava (MHD) bude pokračovať v režime pracovné dni – školské prázdniny. Aj napriek otvoreniu škôl nebudú jazdiť žiadne školské spoje a ani objednávky pre školy.

Od 1. júna sa opäť otvoria ZŠ, do ktorých sa môžu vrátiť žiaci prvého až piateho ročníka, účasť v nich bude dobrovoľná. Za prísnych hygienických a ochranných opatrení sa môžu otvoriť aj MŠ.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie