Adam Stečák Hokej Šport

Východniarske derby Košíc a Michaloviec si užili aj fanúšikovia, FOTO

V 45. kole Tipsport ligy bolo v Steel aréne horúce derby medzi Košicami a Michalovcami. Mužstvá hrali útočný hokej od úvodných minút.

Ilustračný obrázok k článku Východniarske derby Košíc a Michaloviec si užili aj fanúšikovia, FOTO
14
Zdroj: Adam Stečák

Hokejisti HC Košice zvíťazili nad HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 v stredajšom zápase 45. kola Tipsport Ligy. „Oceliari“ tým ukončili nepriaznivú sériu a po piatich prehrách bodovali naplno. Košický brankár Andrej Košarišťan vychytal 5. zápas s čistým kontom v sezóne.

Náskok Košíc

Hostia mohli ísť do vedenia v 4. minúte, ale Korhonen neuspel v úniku na Košarišťana. Prvá tretina priniesla obojstrannú ofenzívnu aktivitu, ale gól padol až v 18. minúte.

Haščák využil nedôraz defenzívy súpera a po individuálnej akcii prekonal aj Trenčana – 1:0. Náskok Košičanov nezvýši dve minúty po prvej prestávke Sukeľ, ktorý zblízka netrafil ideálne puk pred odkrytou bránkou.

Vylúčenia

V polovici druhej časti neskóroval ani Chovan a gólom sa neskončil ani únik michalovskej dvojice Lalancette – Spilar. Po šanci Michalovčanov platilo známe nedáš-dostaneš, keď sa po Bortňákovej strele v predbránkovom priestore ideálne zorientoval Rapáč a upravil na 2:0.

Do konca 2. tretiny pribudlo vylúčených, ale skóre sa nezmenilo aj zásluhou Trenčana, ktorý mal viac práce než domáci Košarišťan.

Prázdna bránka

Košičania v 3. tretine bez väčších problémov kontrolovali svoj náskok. Hostia viackrát pohrozili z brejkov, ale Košarišťan sa nenechal prekvapiť.

Michalovčania skúsili v závere zápasu aj hru so šiestimi hráčmi, do prázdnej bránky však inkasovali gól z hokejky Skokana.

HC Košice – HK Dukla Ingema Michalovce 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

• Góly: 18. Haščák, 33. Rapáč (Bortňák, Sukeľ), 58. Skokan (Sukeľ). Rozhodovali: Stano, Nagy – Kis-Király (obaja Maď.), Kacej, vylúčení: 7:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 5359 divákov.

Zostavy:

• HC Košice: Košarišťan – Slovák, Koch, Pavlin, Repe, Čížek, Růžička – Květoň, Chovan, Haščák – Belluš, Skokan, Sukeľ – Rapáč, Bortňák, Klhůfek – Milý, Suja, Jokeľ
  • HK Dukla Ingema Michalovce: Trenčan – Ťavoda, Ventelä, Pukka, Mesikämmen, Bdžoch, Hančák, Zekucia – Korhonen, Lalancette, Spilar – Safaraleev, Šimun, Mons – Hričina, Linet, Giľák – Chalupa, Toma, Hvila – Farkaš
V OBRAZOCH: HC Košice-HC Ingema DUKLA Michalovce