Barbara Dallosová Krimi

Vyčíňanie mladého Košičana v Čadci: Vyhrážky a oháňanie nožom boli len začiatok

Policajti opisujú prípad ako z akčného filmu. Všetko začalo vlámaním do firmy, kde sa mladík zameral na zvláštny lup.

Ilustračný obrázok k článku Vyčíňanie mladého Košičana v Čadci: Vyhrážky a oháňanie nožom boli len začiatok
3
Galéria

Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline obvinil 23-ročného Michala z Košíc zo zločinu lúpeže a prečinov nebezpečného vyhrážania, poškodzovania cudzej veci a krádeže. O prípade informuje krajská polícia na sociálnej sieti.

Michal sa mal podľa policajtov dostať do priestorov súromnej firmy v Bytči, kde vzal motocyklistickú prilbu, rukavice a bundu. Vtedy ešte len začala dráma.

„Opakované výzvy na vrátenie vecí neakceptoval a s nožom v ruke mal ohrozovať obsluhu, ktorá z obavy o svoj život vybehla z budovy. Obvinený muž mal poškodiť dvere na prevádzke a prejsť na neďalekú čerpaciu stanicu. Tu sa pod hrozbou bezprostredného násilia chcel zmocniť naštartovaného motorového vozidla Range Rover,“ opisuje vyčíňanie muža polícia.

Ten mal však smolu a s autom sa nevedel pohnúť, vydal sa teda po vlastných k miestnemu cintorínu, kde vyhrážky pokračovali.

„Tu sa mal s nožom v ruke vyhrážať ďalšej osobe, ktorá od neho žiadala vrátenie prilby a bundy. Následne bol muž zadržaný privolanou policajnou hliadkou a eskortovaný na policajný útvar,“ uzatvárajú muži zákona s tým, že na muža je už spracovaný podnet na návrh na vzatie do väzby.

Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM